Dzień Andersena w bibliotece i świetlicy

Na ten dzień czekają wszystkie dzieciaki na świecie i wydawcy książek dla dzieci. Ten dzień to 2 kwietnia, czyli Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i jednocześnie urodziny Hansa Christiana Andersena. W związku z obchodami Świąt Wielkiej Nocy Dzień Andersena został przeniesiony na 10 kwietnia.

Wczoraj uczniowie klas pierwszych mogli zmierzyć się z arcytrudnymi wyzwaniami, jakie przygotowała pani z biblioteki. Chętni uczniowie brali udział w zabawie polegającej na rozszyfrowaniu baśni po ilustracji w pięknym wykonaniu J.M.Szancera lub wytropić baśń po obrazkach. W konkurencjach znalazło się miejsce dla zagadek, pytań kwizowych czy rekwizytów. Uczestnicy znający poprawne odpowiedzi otrzymywali cukierki, a najbardziej wytrwali – naklejkowe “ordery”. Popołudnie na świeżym powietrzu w ramach świetlicy minęło dzieciom na wesołych zabawach ruchowych zaaranżowanych na podstawie baśni Andersena oraz pobudzających do wysiłku intelektualnego. Pierwszaki uczciły urodziny Andersena najlepszego baśniopisarza świata!
 Tymczasem na gazetce biblioteki znajdują się interaktywne zabawy-zgadywanki dla rodziców i ich dzieci. Zapraszam do zabawy!

zaproszenie