Wrzesień 2020

Zaw­sze, ilek­roć uśmie­chasz się do swo­jego bra­ta i wy­ciągasz do niego ręce, jest Boże Na­rodze­nie…

Zaw­sze, ilek­roć poz­wo­lisz by Bóg po­kochał in­nych przez ciebie, zaw­sze wte­dy, jest Boże Na­rodze­nie.”

Św. Matka Teresa z Kalkuty

Na całym świecie są ludzie, dla których święta to najsmutniejszy okres.Bez rodziny, bez szansy na wielkie prezenty, marzą o drobnych rzeczach, a przede wszystkim – o miłości. Z myślą o najbardziej potrzebujących, aby i dla nich ten świąteczny czas zajaśniał promykiem radości przygotowaliśmy paczki świąteczne. Już po raz kolejny naszą pomocą objęliśmy osoby starsze, schorowane i samotne. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Świąteczna paczka dla babci i dziadka”. W dniach od 1 do 10 grudnia prowadziliśmy w szkole zbiórkę artykułów spożywczych. Do akcji bardzo ofiarnie włączyli się rodzice naszych uczniów. Dlatego efekt był imponujący. Dnia 16 grudnia wolontariusze z ofiarowanych rzeczy przygotowali 12 paczek, w których znalazły się produkty świąteczne i te z długim terminem przydatności, jak mąka, cukier, makaron, ryż, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie, słodycze, ciastka, czekolady, itp. Do każdej dołączyliśmy życzenia oraz opłatek. Wolontariusze osobiście dostarczyli paczki potrzebującym, pomimo, że były ciężkie to z radością dźwigali, aby zanieść pod wskazany adres. Oprócz samotnych obdarowaliśmy jedną rodzinę, która przyjechała z Ukrainy z dwójką dzieci. Wszyscy byli bardzo wdzięczni i wzruszeni dobrocią młodych ludzi. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i choć odrobinę umilić nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dobre serce, zaangażowanie i wsparcie .

Klub Ośmiu

Młodzieżowy Wolontariat im. Jana Pawła II