previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu

Działania Doradcy Zawodowego

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Bądź architektem swojego szczęścia!. Przedsięwzięcie, realizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych, uzyskało honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Szkoła Podstawowa w Namysłowie, propagując świadome wybory edukacyjne i zawodowe, włączyła się do akcji, która trwała od 15 do 21 października. Uczniowie szkoły, zarówno ci najmłodsi z klas I – IV, jak też gimnazjaliści, uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów. Były rozmowy z panem Ocharskim  – lekarzem weterynarii paniami z MCK i i OSZ., komendantem Straży Miejskiej. Zaproszeni goście opowiadali  o swojej pracy, predyspozycjach potrzebnych do wykonywania zawodu oraz ścieżce edukacyjnej jaką wybrali. Zwrócili uwagę na to, w jaki sposób można osiągnąć sukces oraz jak wykorzystać swoje talenty w planowaniu kariery zawodowej. Młodzież gimnazjalna uczestniczyła dodatkowo w warsztatach oraz Targach Edukacyjnych organizowanych przez MCK ,OSZ i PPP – gdzie została przedstawiona oferta szkół średnich.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018 za nami. Sądząc po pozytywnych rezultatach uzyskanych w czasie trwania przedsięwzięcia, za rok szkoła w Namysłowie znów włączy się do akcji.

112 total views, 1 views today

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie zostało zorganizowane wiele ciekawych przedsięwzięć. W dniach 1721 października odbyły się zajęcia warsztatowe dla klas III, II oraz I. Doradca zawodowy pomógł młodzieży zdiagnozować swoje mocne strony, sprawdzić swoje zainteresowania i predyspozycje. Czytaj dalej

609 total views, no views today

         Czas edukacji w gimnazjum przypada na okres intensywnych przemian w rozwoju fizycznym i psychicznym młodego człowieka. To początek przejścia ze świata dzieciństwa do świata dorosłości. Na okres III etapu edukacyjnego przypada wiele ważnych momentów, w tym podjęcie decyzji, co dalej, jaką szkołę wybrać? Na te oraz inne zagadnienia starał się odpowiedzieć zaproszony gość Pani Agnieszka Piotrowicz z Młodzieżowego Centrum Kariery. Na zajęciach, które odbyły się 23 września i 7 października poruszano najistotniejsze kwestie doradztwa zawodowego. Celem zajęć była pomoc w osiągnięciu lepszego zrozumienia siebie samego po to, aby umożliwić trafny wybór szkoły oraz zawodu. Młodzież podczas zajęć była bardzo aktywna oraz chętna do współpracy.

                                                                                                                                                                                                                                                                                               Doradca zawodowy Aneta Świlak

 

 

 

 

571 total views, 1 views today

10 czerwca 2016 doradca zawodowy z Gimnazjum nr 2 zorganizował  spotkanie z rodzicami ostatnich  klas gimnazjalnych. Uczestnikom zostały przedstawione czynniki trafnego wyboru zawodu oraz dalszej drogi edukacyjnej. Zwrócono uwagę na role i zadania rodziców w życiu dziecka. Wskazano drogi i sposoby pomocy nastolatkom w bardzo kluczowym dla nich momencie. Ponadto doradca zawodowy zwrócił szczególną uwagę na czynniki zdrowotne, które często ograniczają wybór przyszłego zawodu. Zebrani rodzice wszystkich wskazówek wysłuchali z zainteresowaniem.

Doradca zawodowy Aneta Świlak

647 total views, no views today

W dniu 10 czerwca 2016 roku doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Namysłowie przeprowadził warsztaty z doradztwa zawodowego Pt.”Lokalny i krajowy rynek pracy” dla młodzieży z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Czytaj dalej

794 total views, no views today