“Dwójka na sześć”

Dlaczego nasza szkoła – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Namysłowie, przy ulicy Reymonta 5, zasługuje na „6”? Oto kilka wyjaśnień.

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Namysłowie powstała 1 września 2017 roku w wyniku przekształcenia jej z gimnazjum na szkołę podstawową w ramach reformy edukacji. Można więc powiedzieć, że to młoda szkoła, ale z dużym doświadczeniem. Byliśmy już przecież szkołą podstawową przed powstaniem gimnazjum w latach. Mamy doświadczoną oraz przyjazną uczniom kadrę pedagogiczną oraz dobrze wyposażone zaplecze. Pracownie szkolne wyposażone są w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Nasi nauczyciele pracują różnymi, sprawdzonymi metodami, a szkoła tętni życiem, o czym świadczą wpisy i zdjęcia na stronie internetowej oraz na Facebooku. Lśniąca czystością kuchnia i stołówka zapraszają na pyszne obiadki. Odnowiona biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania i czytania książek. Organizuje ciekawe zajęcia typu: lekcje biblioteczne, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Nasz doradca zawodowy pomaga uczniom klas starszych wybrać odpowiednią dla siebie szkołę, określić zainteresowania, a także znaleźć wymarzony zawód. Logopeda szkolny na zajęciach logopedycznych pracuje nad pięknem i poprawną wymową dziecięcego języka. W dużej przestronnej sali gimnastycznej nauczyciele wychowania fizycznego prowadzą zajęcia sportowe i dbają o prawidłową postawę na zajęciach fizycznych i gimnastyki korekcyjnej. To nic, że sala gimnastyczna jest  oddalona kilkadziesiąt metrów od głównego budynku. Widzimy ją przecież z okien naszych sal lekcyjnych, a dzieci przechodzą zawsze bezpiecznie pod czujnym okiem naszych nauczycieli.

W naszej szkole nie ma zmianowości. Dzwonek lekcyjny dźwięczy dla wszystkich uczniów równo o godzinie 8.00. Po lekcjach uczniowie mogą spędzać czas w świetlicy szkolnej, która oferuje nie tylko odpoczynek i relaks, ale także różne ciekawe zajęcia, podczas których można odrabiać zadania domowe, rozwijać zainteresowania i bawiąc się poszerzać zdobytą wcześniej wiedzę. Dla przypomnienia: świetlica szkolna zaprasza wszystkich chętnych w godzinach od 6.50. do 16.15. Nie tylko świetlica szkolna zachęca do zabawy. Na podwórku szkolnym stoi nowy, kolorowy plac zabaw, który zaprasza wszystkie chętne dzieci.

Czy już przekonaliśmy Was, że nasza ,, Dwójka zasługuje na szóstkę”? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Czekamy na wszystkich chętnych, którzy zechcą zgłębiać wiedzę w progach naszej szkoły.

Rodzicu: zapisz swoje dziecko do naszej szkoły.

 377 total views,  1 views today


zaproszenie
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum