Dni Otwarte w namysłowskich szkołach ponadgimnazjalnych

W dniu 22. 03. 2018 r. odbyły się Dni Otwarte w namysłowskich szkołach ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie udali się do  Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Rolniczych i Liceum Ogólnokształcącego. Uczestnictwo młodzieży w tym przedsięwzięciu było zachętą do zapoznania się z ofertą kształcenia młodzieży w poszczególnych szkołach, mogli dowiedzieć się jakie zawody i konkretne umiejętności oferują placówki, zapoznać się z bogatą bazą dydaktyczną oraz mogli usłyszeć i zobaczyć jak są prowadzone zajęcia na poszczególnych kierunkach. Młodzi ludzie, mieli okazję obejrzeć w każdej pracowni przygotowane przez uczniów i nauczycieli prezentacje multimedialne na temat kierunku oraz zobaczyć krótkie występy kabaretowe, które miały na celu rozwiać wątpliwości młodego człowieka, który zadaje sobie pytanie o cel życia, oraz o dalszą ścieżkę kariery edukacyjnej. Sami nauczyciele a przede wszystkim uczniowie tych szkół zachęcali uczniów do podjęcia danego kierunku i wyboru oferty w zgodzie z własnymi zainteresowaniami. Młodzież miała okazję wziąć udział w przygotowanych dla nich quizach i udowodnić swoją umiejętność uważnego słuchania z treści prezentowanych w przedstawieniach i prezentacjach, odpowiadając na wszelkie pytania. Za poprawne odpowiedzi mogli uzyskać ocenę bardzo dobrą na start w nowej szkole. Największym zainteresowaniem wśród naszej  młodzieży cieszyła się okazja skorzystania  z pierwszej lekcji z instruktorem nauki jazdy i możliwości jazdy po placu autem. Natomiast duże wrażenie na młodzieży zrobiła prezentacja Sal gimnastycznych przez młodzież, która zaprezentowała swoje ulubione dyscypliny sportu jak : siatkówka, fitness, oraz lekkoatletyka. W trakcie zwiedzania i uczestnictwa dniach otwartych młodzież korzystała z poczęstunku oraz mogła pobrać sobie ulotki i wszelkiego rodzaju GADŻETY. Po zakończeniu młodzież czuje, że takie przedsięwzięcie umożliwiło im poszerzenie swojej wiedzy co do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.