Wrzesień 2020

Okres rekrutacji do szkół już się rozpoczął. 18 marca 2014 r. gościliśmy w gimnazjum szóstoklasistów ze szkół podstawowych Namysłowa i Jastrzębia. Zorganizowaliśmy wiele pokazów ilustrujących naszą codzienną pracę z uczniami.

Goście podzieleni na grupy odwiedzali lekcje, na których uczestniczyli w wielu konkursach, quizach, grach i zabawach dydaktycznych, jak na przykład na lekcjach języków obcych. Gości powitali uczniowie piosenką wykonaną w języku angielskim. Nauczycielki przygotowały prezentację o najważniejszym święcie Irlandii – Dniu Świętego Patryka, przeprowadziły konkurs o krajach anglojęzycznych. Nauczycielki języka niemieckiego również przygotowały quiz o krajach niemieckojęzycznych. Przeprowadzony został także konkurs „kim czym jesteś”, który sprawił nie lada frajdę.

Zwieńczeniem rywalizacji był konkurs „Jak rodzi się plotka”. Po wzięciu udziału we wszystkich konkurencjach, nasi goście mogli spróbować niemieckich produktów, takich jak żelki Haribo, czekolada Milka oraz upieczony przez uczniów przepyszny tort Sachera. Natomiast na języku polskim uczniowie poznawali tajniki teatru, starsi koledzy zaprosili ich do odegrania pantomimy.

Gra w szachy, sztuka orgiami, rebusy i łamigłówki – to sposób na ciekawą matematykę.

Chemia, fizyka i biologia dostarczyły uczniom wielu emocji, gdyż panie przygotowały efektowne wizualnie doświadczenia, na przykład spalanie magnezu czy obserwacja zjawiska osmozy.

Nauczyciele informatyki zapoznali szóstoklasistów ze stroną internetową szkoły, z działającym u nas portalem e-szkoły i dziennikiem elektronicznym.

Opiekun Koła Wędkarskiego wraz z jego członkami zaprezentował specjalność zespołu – wędkarstwo spławikowe i rzutowe, a także przygotował miniwystawę profesjonalnego sprzętu wędkarskiego.

Mamy nadzieję, że dzień spędzony w naszym gimnazjum przyniósł gościom wiele miłych wrażeń, my natomiast czekamy na zgłoszenia do szkoły.

1,093 total views,  1 views today