5 powodów, dla których warto wybrać klasę dwujęzyczną:

1. Po pierwsze w klasie dwujęzycznej lekcje języka angielskiego odbywają się 5 razy w tygodniu i są prowadzone całkowicie w języku angielskim. To praktyczne rozwiązanie sprawia, że uczniowie już od pierwszego dnia posługują się na lekcjach wyłącznie językiem angielskim. Niemożliwe? Jeżeli wybierzesz klasę dwujęzyczną bardzo szybko odkryjesz, co ukrywa się pod słowami „magic point!” albo „Congratulations! You’ve got a speech!” Legenda głosi, że te dwa stwierdzenia niejednego przyprawiły o szeroki uśmiech, a nawet lekki niepokój.
  2. Po drugie: na zajęciach z języka angielskiego jest realizowana innowacja pedagogiczna „Know the country = learn the language”. Dzięki niej uczniowie doskonalą posługiwanie się językiem angielskim i jednocześnie poznają geografię, historię, kulturę i realia krajów anglojęzycznych, takich jak Wielka Brytania, USA, Kanada, Irlandia, Australia i Nowa Zelandia. Czy znasz odpowiedź na poniższe pytania? Dlaczego królowa angielska nie potrzebuje paszportu? Co w Australii atakuje wycieraczki samochodowe? W którym amerykańskim stanie nie wolno nosić lodów w kieszeni? Między innymi o takich językowo-kulturowych zawiłościach w klasie dwujęzycznej.
  3. Po trzecie: w klasie dwujęzycznej uczniowie uczą się biologii, geografii i informatyki w języku angielskim. Nie tylko mają kontakt z językiem angielskim każdego dnia i to na wielu lekcjach, ale również poznają słownictwo fachowe z tych przedmiotów. Nie ma potrzeby uczęszczania na dodatkowe lekcje językowe czy korepetycje. Jeżeli marzy Ci się praca za granicą bądź w międzynarodowej firmie – przyjdź do klasy dwujęzycznej. Zdobędziesz praktyczne umiejętności, takie jak: przygotowanie ulotki dla turystów zagranicznych o zabytkach powiatu namysłowskiego, pisanie programów komputerowych na bazie języka angielskiego czy budowanie modelu układu kostnego z żelków Haribo.
  4. Po czwarte: w szkole zajęcia prowadzone są przez nauczycieli, którzy studiowali na wielu polskich i zagranicznych uczelniach. Dzięki ich wszechstronnemu doświadczeniu zajęcia prowadzone są ciekawie i twórczo. Uczniowie często tworzą projekty, prezentacje a nawet prowadzą lekcje. Jeżeli chciałbyś zaśpiewać piosenkę o warstwach skórnych albo wcielić się w postać nowoczesnego hobbita wypróbuj klasę dwujęzyczną!
  5. Po piąte: nasza szkoła jest szanowaną placówką z wieloletnią tradycją nauczania języków obcych i nie tylko. Nasi uczniowie osiągają sukcesy na olimpiadach z różnych przedmiotów, konkursach i zawodach sportowych. Jeżeli chciałbyś dołączyć do tego grona – zapisz się do klasy dwujęzycznej!

Co trzeba zrobić? Wysłać drogą elektroniczną na adres: sp2namyslow@wodip.opole.pl wypełniony i podpisany wniosek o przyjęcie do klasy VII dwujęzycznej (w formie skanu, lub zdjęcia) albo wypełniony i podpisany wniosek wrzucić do urny w wejściu do szkoły – w formie papierowej; następnie napisać online sprawdzian kompetencji językowych. Drogi Szóstoklasisto! Zainwestuj w swoją przyszłość w klasie siódmej dwujęzycznej! Zajrzyj do: sp2namyslow.pl; (zakładka) REKRUTACJA DO KL. VII DWUJĘZYCZNEJ (tutaj pobierzesz regulamin, niezbędne informacje i dokumenty).

W razie pytań lub wątpliwości należy dzwonić lub pisać.