Czytamy matematyczne bajeczki

Dzień Tabliczki Mnożenia już dawno za nami, ale klasa IIIB wciąż mnoży, dzieli, dodaje i odejmuje, a to wszystko czytając książki. Bo przecież: CZYTANIE LUBI DZIECI i na odwrót: DZIECI LUBIĄ CZYTAĆ CIEKAWE KSIĄŻKI. A wszystko za sprawą książek Natalii Usenko pt. „Kopnięte Królestwo”. Poznając  losy zabawnych, czasem dziwnych i tajemniczych  bohaterów rozwiązywaliśmy wraz z nimi matematyczne bajeczki i doskonaliliśmy nie tylko umiejętności czytelnicze ale również matematyczne. Okazuje się, że książki to SKARBNICA WIEDZY, również tej matematycznej. To ciekawe wydarzenie czytelniczo-matematyczne miało miejsce 5 listopada 2019 roku, a zrealizowane było w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym bierze udział nasza szkoła.