W piątek 20.11.2015r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „ Czy warto uczyć się matematyki?”. Nasza szkoła gościła Nadleśniczego Nadleśnictwa Brzeg Pana Pawła Baka, który opowiedział, w jaki sposób wykorzystuje wiedzę matematyczną w wykonywaniu swojego zawodu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się min. jak można zmierzyć wysokość drzewa nie wspinając się na nie, jak szacuje się zasoby lasów oraz jak oblicza się wiek drzew. Nasz gość zaprezentował przyrządy, których używa się w leśnictwie dziś oraz takie, które służyły do pomiaru wysokości drzew kilka dekad temu. Pokazał nam księgi, w który opisane jest każde drzewo znajdujące się pobliskich lasach oraz mapę tych lasów.Do wykonywania zawodu leśnika niezbędna jest znajomość zagadnień matematyki poznawanych już w gimnazjum, np. twierdzenie Talesa, cechy podobieństwa trójkątów, własności proporcji, podstawy statystyki, umiejętność czytania map. Uczniowie po raz kolejny mieli okazję przekonać się, że z matematyką będą spotykać się w przyszłości nie tylko w życiu codziennym, ale i zawodowym. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Bakowi za spotkanie.