„Ćpunka”

W dniu 11 października 2016 roku, w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl profilaktyczno – edukacyjny pt. „Ćpunka”. Jest to sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek o tym samym tytule. Na to wydarzenie wybrali się uczniowie wszystkich klas Naszej szkoły oraz ich opiekunowie. Tematem przedstawienia było uzależnienie od narkotyków. Ukazana została wstrząsająca historia dziewczyny przypadkowo wplątanej w spiralę narkotykową. Główną myślą przewodnią był fakt, iż czasem wystarczy jeden nieprzemyślany ruch, aby konsekwencje Naszego zachowania prześladowały Nas przez wiele długich lat. Spektakl zdecydowanie pobudzał do refleksji. Ukazał, jak niesamowicie szybko można się uzależnić i sięgnąć dna. Uświadomił młodym ludziom, jak narkotyki wypaczają umysł i pozbawiają uczuć. Młodzież miała możliwość obejrzeć spektakl naładowany skrajnymi emocjami. Na scenie wiele się działo – Nasze bodźce wzrokowe i słuchowe były w pełni pobudzone. Podjęty temat jest niezwykle ważny i potrzebny. Już od młodych lat powinniśmy wiedzieć, czym może grozić sięganie po narkotyki lub inne używki. Młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy, w jak szybkim tempie można wpaść w sidła uzależnienia. Może się również okazać, że za jeden błąd, będą musieli płacić całe życie – tak jak w przypadku głównej bohaterki przedstawienia „Ćpunka”.

zaproszenie