Co Ty wiesz o bibliotece?  Wyniki konkursu.

Z okazji ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o działalności biblioteki. Pytań quizowych było tylko cztery:
1. Ile w bibliotece jest książek?
2. Ile w bibliotece jest lektur?
3. Ile biblioteka zorganizowała do tej pory konkursów, licząc od początku roku szkolnego (czyli od września 2015 r.)?
4. Ile osób odwiedziło bibliotekę w kwietniu (licząc tylko RAZ tych uczniów, którzy przyszli wypożyczyć lub oddać książkę)?

Odpowiedzi padały różne z ust ponad 60 osób. Niektóre zaskakiwały, inne zasmucały brakiem wiary w bibliotekę, a jeszcze inne radowały optymizmem! Sami uczestnicy quizu byli zszokowani wynikami. Gotowi na wstrząs?
Dalibyście wiarę, że w bibliotece mieści się 2665 książek? Bo tyle ich właśnie jest. Z podręcznikami jest grubo ponad 4000! Iście aptekarskim okiem pochwalić się może Weronika Dobrzańska z klasy II a, która pomyliła się szacując księgozbiór biblioteki tylko (albo aż) o 165 książek. Brawo Weronika! Niedowiarki, którzy twierdzili, że w bibliotece jest od 200 do 300 książek powinno być wstyd 😉
Z 2665 książek – 815 to lektury w użyciu. Tu najlepsi w szacunkach okazali się uczniowie klasy I c: Maksymilian Kacała i Jakub Kamiński. Przeholowali równo o 85 książek.
W dziesiątkę trafili: Krystian Kulesza i Julia Stańczyk z I a, dosłownie, ponieważ od początku roku szkolnego w bibliotece było 10 konkursów – jednych większych, innych mniejszych, ale chętnie uczęszczanych.
Na koniec prawdziwa bomba. Nie 20, nie 30, ani 50 osób, tylko 134 uczniów było w kwietniu wypożyczyć i oddać książkę! To 46% Was wszystkich. Największą wiarę w możliwości uczniów okazała Ania Głogowska z I a, myląc się tylko o 4 osoby. Gratulacje!
Wniosek: czytacie, bibliotekę odwiedzacie, ale nie zaszkodzi robić to częściej!