BYLIŚMY W TEATRZE…

Byliśmy w teatrze…

04 marca 2015 roku w Namysłowskim Ośrodku Kultury w Namysłowie odbył się spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt.: „Kolumbowie”. Inspiracją dla reżysera były utwory o tematyce wojennej,  m.in.: „Kamienie na szaniec”  czy  „Zdążyć przed Panem Bogiem” .

Przedstawienie „Kolumbowie” opowiada historię czwórki przyjaciół: Ireny, Franka, Zygmunta i Tadeusza, którzy poznali się jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Mieli oni marzenia, byli beztroscy i bardzo kochali życie. Niestety, los zgotował im piekło – wybuchła wojna. Nie wybierali losu powstańczych bohaterów, lecz kiedy trzeba było, mimo swych młodych lat, szli po kolei na śmierć. Na próbę została wystawiona ich przyjaźń i miłość. Jest to opowieść o patriotyzmie, ofiarności, odwadze, honorze, godności i poświęceniu, ale też o dramatycznych wyborach, cierpieniu, strachu, niespełnionej miłości i rozwianych marzeniach.

Aktorzy wyśmienicie zagrali swoje role. Potrafili oddać tragizm postaci, ich uczucia i emocje. Atmosferę tamtych czasów podkreślała skromna scenografia: stół, krzesło i telefon. Wszystko ze sobą współgrało, nie było miejsca na nudę.

Spektakl „Kolumbowie”  to dla mnie lekcja historii i patriotyzmu, która przybliżyła mi życie ludzi w okupowanej Warszawie. Polecam obejrzenie tej sztuki.  Wiktor Gibulski, uczeń kl. IIe

 939 total views,  1 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum