IV Turniej Orlika to bez wątpienia największy turniej dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. W tym roku w rozgrywkach eliminacyjnych na 1390 Orlikach wzięło udział ponad 18 tysięcy drużyn, 174 000 tysiące dziewcząt i chłopców. Udział w tej imprezie również potwierdzili chłopcy na co dzień uczący się w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie. Już 16 września, pod opieką pana Sebastiana Koniecznego przystąpili do eliminacji gminnych, które odbywały się na Orliku przy ul. Kolejowej 1.

Tego dnia nie mieli sobie równych i gładko wygrali wszystkie mecze, pokonując drużyny Gimnazjum nr 1, Gimnazjum Wilków czy reprezentację Orlika.

Kolejnym sprawdzianem umiejętności piłkarskich były eliminacje na szczeblu wojewódzkim, które odbyły się 20 września na Orliku w Bąkowicach. Tego dnia również nie dane było im zaznać goryczy porażki notując dwa zwycięstwa i jeden remis. Tym razem wyższość „Dwójki” musiały uznać drużyny z Pokoju, Mąkoszyc i Byczyny. Dzięki 7 punktom wywalczyli sobie awans do finału wojewódzkiego.

Krótki był czas przygotowań i treningów gdyż finał miał odbyć się już 30 września na Stadionie Miejskim w Kietrzu. 8 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców w podziale na kategorie młodszych i starszych. Wśród nich nasi – Dwójka Namysłów. Chłopcy zostali przydzieleni do grupy „B” z przedstawicielami Gimnazjów: Zawadzkie, Jełowa i Głogówek.

Jak przystało na finał, zostały wyselekcjonowane najlepsze drużyny ze swoich okręgów w całym województwie. Przed pierwszym gwizdkiem było troszkę niepewności i obaw o umiejętności przeciwników, a także zmęczenie po niemal 3 godzinnej podróży. Jednak nasi rywale nie dorównali swoim idolom z Monachium i do kolejnych pokonanych drużyn mogliśmy dopisać FC Bayern Zawadzkie.

Drugie spotkanie chłopcy zagrali już nieco odważniej i równie gładko pokonali swoich rówieśników z Jełowej, aplikując im 4 bramki i tracąc tylko 1. Przed trzecią potyczką wiadome już było, że aby być pewnym awansu do meczu półfinałowego, wystarczy jeden punkt. Chłopcy swój plan wykonali z nawiązką zdobywając kolejne 3 punkty i pokonując Głogówek 4:2. W każdych rozgrywkach przychodzi jednak ten gorszy moment. Związany może z pewnością siebie, czasami ze zmęczeniem, a jeszcze innym razem po prostu z pechem. Na nieszczęście dla naszych reprezentantów, ten moment przyszedł akurat w meczu półfinałowym z drużyną Siódemka Opole-Chabry. Chłopcy z Opola od początku meczu narzucili swój rytm, szybko zdobywając gola i kontrolując dalszy przebieg gry. Po przerwie dorzucili kolejne bramki i marzenia o finale prysły jak bańka mydlana. Chłopcy zeszli z boiska ze spuszczonymi głowami i wynikiem 0:3.

Jednak prawdziwy charakter u sportowców można zaobserwować po tym jak radzą sobie z porażką, bowiem do rozegrania pozostała jeszcze jedna bitwa. Bitwa o III miejsce. Tym razem przeciwnik był już nam znany z wcześniejszej rywalizacji grupowej – Jełowa. Mimo zwycięstwa w poprzednim etapie turnieju, chłopcy nie lekceważyli rywala. Tym razem jednak wszystko poszło już po ich myśli i zapewnili kibicom prawdziwą golleadę. Po ostatnim gwizdku sędziego, w protokole meczowym widniał wynik 6:2 dla namysłowskiej Dwójki.

Tym fantastycznym występem zapewnili sobie miejsce na podium tuż za drużynami z Nysy i Opola. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Za miejsce na podium, chłopcy zostali udekorowani medalami i pokaźnym pucharem. Szkoda, że nie udało się powtórzyć sukcesu z przed dwóch lat, ale Gimnazjum nr 2 po raz kolejny znalazło się w czołówce województwa. Miejmy nadzieję, że już za rok, kolejni reprezentanci Namysłowskiej Dwójki powalczą o sukces na arenie krajowej.

Dwójka Namysłów wystąpiła w składzie:

1. Dominik Adrian
  2. Jakub Makuch