Listopad 2019
« Paź

Ogólnopolska akcja propagująca wiedzę o powstaniu warszawskim została przeprowadzona również w naszej szkole.

W tym roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, a także klasy piątej, mieli okazję “przeżyć na własnej skórze” to, co powstańcy i cywilni mieszkańcy Warszawy mieli na co dzień – strach, samotność, złość, smutek i rozpacz, a także bezsilność. Uczniowie klas najmłodszych poznawali historię Elki, czyli Elżbiety Łaniewskiej – młodej sanitariuszki, uczniowie klasy piątek – historię młodego zawiszaka. Bohateron to nie tylko przypominanie sobie bolesnej przeszłości naszej ojczyzny, lecz także dobroczynność, która przejawia się własnoręcznie wykonaną laurką dla powstańca – prawdziwego bohatera! Zapraszamy do krótkiej prezentacji z Bohateronu w naszej szkole!

PS koperta pełna laurek trafiła na pocztę i niedługo trafi w ręce adresatów 🙂

20 total views, 1 views today