Grudzień 2020
Po raz trzeci w Namysłowie i całej Polsce uczniowie i mieszkańcy miast wyszli na ulice, by ustalić nowy rekord w czytaniu synchronicznym. Akcja “Jak nie czytam, jak czytam” zrzeszyła w zeszłym roku prawie 460 tys. osób, które o godzinie 10.00 wzięły książki do ręki i zaczęły czytać.

Tak było i w tym roku pod gmachem Biblioteki Publicznej. Reprezentanci wszystkich szkół przyszli z książkami, a niektórzy w przebraniach, i na hasło wyciągnęli książki i pięknie czytali – każdy to, co miał. Z naszej szkoły udział w czytaniu synchronicznym wzięły klasy II b i II d, a warto dodać, że dwie uczennice z klasy II d – Jagoda Grabska i Kinga Maluśka – przeczytały najwięcej książek z klas drugich, czyli 54 w całym roku szkolnym. Opiekunami klas były pani Elżbieta Wodziana i pani Magdalena Gawlak, szkolny propagator czytania. Celem imprezy jest uświadomienie mieszkańcom problemu z czytelnictwem, które w naszym kraju stale maleje, a jednocześnie pokazanie, że czytelnicy istnieją. Jeśli ktoś jeszcze nie złapał bakcyla do czytania, to może impreza o takim charakterze mu w tym pomoże. Czy rekord zostanie pobity? Wkrótce się przekonamy.