„Bicie rekordu czytania po raz drugi”

W Dzień Dziecka w wielu, jeśli nie wszystkich, miejscowościach w Polsce, doszło do bicia rekordu czytania synchronicznego. tzn. takiego, podczas którego wszyscy zebrani na dany sygnał wyciągają swoje książki i czytają na głos – każdy swój wybrany fragment. Niewiele da się z tego „chóru” zrozumieć, ale nie w tym rzecz – ważne, aby pokazać młodym ludziom, że czytanie to nie obciach i nie żadna „dyscyplina” na wymarciu. W okolicy namysłowskiego ratusza, o godzinie 10.00 zebrała się młodzież szkolna i przedszkolna, by wziąć udział w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!”. W tym roku było nas… więcej! Na ogólnopolskie podsumowania musimy jednak trochę zaczekać. Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć z klasą I a w roli uczestników akcji bicia rekordu czytania.