Biblioteka multimedialna w Twoim domu

W tym trudnym czasie, kiedy nie można wychodzić z domu i chodzić bez celu po ulicach oferta TV VOD stara się “wynagrodzić” braki kontaktów kulturowych. Znajdziecie tam ekranizacje lektur, spektakle, koncerty i widowiska sportowe.

Uruchomiono poniższe pasma:

1. To się nie nudzi – bajki, filmy familijne, programy rozrywkowe, archiwalne seriale i spektakle dla dzieci i młodzieży.

2. Kulturalny rock szkolny – magazyny i programy kulturalne, filmy i seriale dokumentalne, filmy i seriale fabularne oraz koncerty największych polskich i światowych artystów sceny muzycznej.

3. Lekcja Historii – programy telewizyjne, filmy i serie dokumentalne, filmy i seriale fabularne, seriale archiwalne i historyczne, Teatry Telewizji.

4. Lektury na ekranie – filmowe i serialowe ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne o ich autorach (https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909)

Wirtualne zwiedzanie muzeów również staje się możliwe dzięki portalowi eszkola.tvp.pl, które umożliwia zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego czy Centrum Nauki Kopernik, codziennie od 9.00 do 13.00