W ostatnim tygodniu karnawału tj. dnia 26 lutego odbył się „Bal radosnych serc” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Namysłowie. Imprezę integracyjną dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy zorganizował Klub Ośmiu Młodzieżowy Wolontariat im. Jana Pawła II wraz z Samorządem Uczniowskim. Wolontariusze bardzo się napracowali, aby przygotować dekoracje, gry, zabawy, konkursy, a także poczęstunek. W przeddzień pięknie udekorowali salę balonowymi girlandami i serpentynami. Bal oficjalnie otworzył Pan Artur Matkowski Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Pani Ewa Koszela Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy. Pan Dyrektor witając serdecznie wszystkich uczestników podziękował Pani Ewie Koszela, za gościnę oraz wolontariuszom za przygotowanie zabawy karnawałowej. Wyraził słowa zadowolenia z faktu, że jego uczniowie uczestniczą w tego rodzaju przedsięwzięciach, że uczą się empatii i wrażliwości na drugiego człowieka i chętnie pomagają innym. Bal prowadzili wolontariusze: Milena Stocka, Zuzanna Gorczyńska i Piotr Klucowicz, a do zabawy porywała Oliwia Chowanek, która pełniła rolę wodzireja. Wolontariusze bawili się wesoło razem z podopiecznymi ŚDS, pełni radosnej energii pląsali w parach, kole oraz korowodach. Podczas balu wolontariusze prowadzili się liczne konkursy z nagrodami, a także wybór Miss i Mistera balu. Wiele wrażeń dostarczyły piosenki wykonane przez nasze wolontariuszki: Alicję Walczak, Laurę Wróblewską i Magdalenę Urbaniak, a już tradycyjnie Michał Szymszon porwał salę do zabawy piosenką „Przez Twe oczy zielone”. W niebiańską atmosferę wprowadził wszystkich Grzesiu podopieczny ŚDS, który zaśpiewał piosenkę ”Bal wszystkich świętych”. Każdy uczestnik balu został nagrodzony. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy otrzymali od wolontariuszy pamiątkowe kubeczki ceramiczne z własnym imieniem pełne słodyczy. Natomiast wolontariuszom za ich zapał i zaangażowanie podziękowała Pani Ewa Koszela Kierownik ŚDS, wręczyła każdemu wolontariuszowi piękne podziękowanie wraz z upominkiem wykonanym przez podopiecznych na warsztatach terapii zajęciowej. Wspaniała radosna i serdeczna atmosfera, kolorowa balonowa dekoracja, muzyka, tańce, uśmiechy na twarzach sprawiły, że wszyscy bawili się świetnie na trzecim integracyjnym balu karnawałowym. Jesteśmy wdzięczni Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 2 za pokrycie kosztów związanych z organizacją balu, a wolontariuszce Kindze Dyszlewskiej za piękne róże. Szczególne podziękowania składamy Pani Ewie Koszela, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy za serdeczne przyjęcie i możliwość zorganizowania wspólnej imprezy. Dziękujemy Paniom Terapeutkom Opiekunom i wszystkim uczestnikom za wspaniały bal karnawałowy 2019.