Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uroczystym apelem z okazji Dnia Edukacji Narodowej społeczność uczniowska podziękowała gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji za codzienną pracę. Ten szczególny dzień upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Komisja była pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.

Podczas krótkiej uroczystości uczniowie złożyli życzenia i wręczyli upominki wykonane przez nowo wybranych członków i opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość została poprowadzona przez uczniów klasy IV A i uświetniona występem niezawodnego zespołu Fermata pod opieką pana M. Mysiorka.

Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy, składamy Wam życzenia spełnienia wszystkich planów i zamierzeń. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich dobre życiowe wybory.
Podziękowania składamy również pracownikom obsługi administracyjnej za zaangażowanie w jak najlepsze funkcjonowanie naszej placówki.

„]