W zeszły piątek, 9 października, odbył się apel, w którym udział wzięli zwycięzcy EDJ oraz przewodniczący klas. Apel poprowadził pan dyrektor Artur Matkowski, który zaprezentował przedstawicielom klas nowy skład Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Mateusz Antosik z klasy VIIIc. Jego zastępcą został uczeń klasy VIIIb, Sebastian Sutyła. Ponadto w skład Samorządu Uczniowskiego weszły: uczennica klasy VIIIc Amelia Kowalczyk, uczennica klasy VIIIa Karolina Koncewicz oraz dwie uczennice klasy IVb, Zuzanna Turbakiewicz i Gabriela Raduchowska. Życzymy im udanej współpracy i owocnych działań na rzecz społeczności uczniowskiej. Składamy podziękowania pani Annie Stępak za przeprowadzenie wyborów.

Na apelu odbyło się również uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom klasowych i indywidualnych rywalizacji z okazji Europejskiego Dnia Języków. Nagrody za najpiękniejsze dekoracje sal lekcyjnych odebrali przewodniczący klas. W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa IIa, drugie miejsce na podium należało do klasy Ia, a trzecie do klasy IIIa. W kategorii klas IV-VIII zwyciężyła klasa IVa, drugie miejsce zdobyła VI a, a trzecie miejsce VIIIa. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za godną podziwu rywalizację.

Konkurs na najpiękniejszy strój bezapelacyjnie wygrała uczennica klasy IIIa – Oliwia Florczak, która zachwyciła publiczność na Facebooku swoim przebraniem królowej Anglii. Drugie miejsce należało do uroczej Hiszpanki z Ia, Leny Kulej. Trzecie miejsce na podium zajęła tajemnicza piratka z klasy Ia, Anna Urbańska.

W rywalizacji na najpiękniejszego Euroludka pierwsze trzy miejsca zajęły uczennice klasy IIIb – Paulina Maziak, Oliwia Żurek i Klaudia Ptak.

Posiadaczami szczęśliwych losów w grze „Porozmawiaj ze mną” byli: Borys Raducki z IIIb, Wiktoria Biłyk z VIIIc oraz Izabela Łukasiewicz z klasy VIa.

Organizatorzy Europejskiego Dnia Języków dziękują wszystkim uczniom, ich rodzicom, wychowawcom oraz innym osobom, które włączyły się do organizacji tego święta.