Andrzejki 2013

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb.

Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

I tak oto w naszej szkole dnia 29.11.2013r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Samorząd Uczniowski , kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, przygotował wieczór pełen atrakcji! Uczniowie m.in. losowali wróżby przepowiadające przyszłość oraz tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach ulubionej muzyki.

Każdy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. pierścionek oznacza w przyszłości małżeństwo, moneta– bogactwo, różaniec – wskazuje, że zostanie się osobą duchowną. Można było również poznać imię przyszłej sympatii nakłuwając serduszko oraz dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość?….

Całe popołudnie i wieczór był więc pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy wieczór. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania.

su-m2