Styczeń 2020
« Gru

Aktualności w bibliotece

Dołączamy się do zbiórki mokrej karmy dla zwierząt, którą rozkręciły “Biedronki” – przedszkolaki goszczące w budynku naszej szkoły. Do piątku 29 listopada każdy oddział klasowy przynosi min. jedną puszkę dla pieska i jedną puszkę dla kotka. Puszki zbiera szkolna biblioteka. Zwierzęta czekają na Waszą pomoc!

60 total views, no views today

Od września do końca listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazje omawiać tematy warte największej atencji. Były to tematy o wartościach takich, jak odpowiedzialność, szacunek, odwaga, wolność, optymizm i wiele innych. “Wartościowe” lekcje bazowały na opowiadaniach z tomu “Gorzka czekolada”. Finalnym etapem programu było stworzenie filmu o wartościach. Na medal spisali się uczniowie klasy VIIIA: Weronika Dymek, Wiktor Bender, Paulina Iwanowska, Monika Koszela, Jakub Miłek, Magdalena Urbaniak, Julia Zamojska, aktywnie angażując się w kręcenie filmu. Pozostało nam tylko czekanie na wyniki konkursu, a rozstrzygnięcie dopiero w grudniu. Trzymajmy kciuki!

W ogólnopolskim programie Wychowanie przez czytanie brali udział uczniowie klas VII – VIII.

66 total views, 1 views today

Narodowe czytanie odbywa się regularnie od 2012 roku, ale reprezentacja naszej szkoły miała okazję wziąć udział w tym wielkim przedsięwzięciu po raz trzeci. Tym razem lekturą narodową stało się “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W Bibliotece Publicznej dnia 17 września o godzinie 10.00 czytanie rozpoczęli znamienici goście – aktor Andrzej Jakubczyk oraz przedstawiciele gminy Namysłów.

255 total views, 1 views today