Grudzień 2019
« Lis

Aktualności

W dniu 11 grudnia 2019 roku o godz. 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami wszystkich oddziałów klasowych.
Temat: Sytuacja dydaktyczno-wychowawcza uczniów na miesiąc przed klasyfikacja za I półrocze.

1 total views, no views today

W dniu 04.12.2019r. zapraszamy rodziców i uczniów naszej szkoły na Wieczornicę poświęconą 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Miejsce spotkania – stołówka
Godzina – 16:30

2 total views, no views today

W naszej szkole ruszyła akcja „Oczyszczacze dla szkół”, zbieramy kroki za pomocą aplikacji Oskub Sponsora i zdobywamy oczyszczacz powietrza dla naszej szkoły. Klasa, która oskubie najwięcej sponsorów, otrzyma oczyszczacz do swojej sali lekcyjnej.
Jak dołączyć do akcji:
1. Pobierz i zainstaluj aplikację Oskub Sponsora ze sklepu Google Play lub AppStore
2. Zaloguj się za pomocą maila, Google lub Facebooka
3. Zezwól na dostęp do Twojej lokalizacji i monitora aktywności
4. Wybierz naszą szkołę i swoją klasę
5. Wybierz sponsora i ruszaj w drogę!
Drogi Rodzicu, możesz przyłączyć się do akcji „Oczyszczacze dla szkół” nie tylko zbierając kroki. Zostań sponsorem akcji, a logo i reklama Twojej firmy pojawią się w aplikacji Oskub Sponsora. Więcej informacji na https://oskubsponsora.pl/

4 total views, no views today

29 listopada w klasach pierwszych odbyły się zabawy andrzejkowe. Podczas zabaw uczniowie mogli się dowiedzieć, co czeka ich w przyszłości: szczęście, podróże, pieniądze, jaki zawód będą wykonywać. Wróżbom towarzyszyło wiele emocji i radości.

7 total views, 1 views today

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie klasy IB przynieśli do szkoły swoje ukochane przytulanki – misie. Najpierw ochotnicy prezentowali swoje maskotki kolegom i koleżankom, opowiadając przy tym historię swojego misia – w jakich okolicznościach go otrzymali, dlaczego jest ich ulubioną maskotką i jak długo go mają. Okazało się, że niektóre misie są w tym samym wieku, co ich właściciele. Po krótkiej prezentacji uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań – wymieniali tytuły bajek w których głównymi bohaterami są misie, wykonywali z wycinanek portret swojego misia oraz rozszyfrowywali zakodowane obrazki, których rozwiązaniem był oczywiście miś.

5 total views, no views today

Nasza szkoła dołączyła do akcji Góra Grosza. Celem akcji jest zbieranie grosików – 1gr, 2gr, 5gr – dla dzieci z ubogich rodzin. Puszkę na grosiki znajdziecie w szkolnej bibliotece i w swoich klasach. Grosiki zbieramy do 2 stycznia. Każda klasa bierze udział w zawodach – która odda najwięcej grosików, tudzież najcięższą skarbonkę, wygra słodką niespodziankę! Zatem do dzieła – do zbierania “góry grosza”!

10 total views, no views today

Dołączamy się do zbiórki mokrej karmy dla zwierząt, którą rozkręciły “Biedronki” – przedszkolaki goszczące w budynku naszej szkoły. Do piątku 29 listopada każdy oddział klasowy przynosi min. jedną puszkę dla pieska i jedną puszkę dla kotka. Puszki zbiera szkolna biblioteka. Zwierzęta czekają na Waszą pomoc!

11 total views, no views today

Od września do końca listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazje omawiać tematy warte największej atencji. Były to tematy o wartościach takich, jak odpowiedzialność, szacunek, odwaga, wolność, optymizm i wiele innych. “Wartościowe” lekcje bazowały na opowiadaniach z tomu “Gorzka czekolada”. Finalnym etapem programu było stworzenie filmu o wartościach. Na medal spisali się uczniowie klasy VIIIA: Weronika Dymek, Wiktor Bender, Paulina Iwanowska, Monika Koszela, Jakub Miłek, Magdalena Urbaniak, Julia Zamojska, aktywnie angażując się w kręcenie filmu. Pozostało nam tylko czekanie na wyniki konkursu, a rozstrzygnięcie dopiero w grudniu. Trzymajmy kciuki!

W ogólnopolskim programie Wychowanie przez czytanie brali udział uczniowie klas VII – VIII.

22 total views, no views today