Akcja „Zapal światełko nadziei – 2016”

„Tam, gdzie ludzie dzielą się sercem,
tam rośnie Nadzieja”

Akcje charytatywne to już wieloletnia tradycja naszej szkoły. Każdego roku staramy się odpowiedzieć na potrzeby tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Młodzież  z wielkim zapałem i radością angażuje się w wszelkie inicjatywy, poprzez które mogą pomóc innym. W dniach od 17.10. – 28.10. wolontariusze prowadzili w naszej szkole akcję „Znicz” – zbierali znicze i wkłady. Zebrano 153 szt., dużą aktywnością wykazała się kl. II d, która zebrała 30 zniczy. Dnia 29.10.2016r. tj. w sobotę w godz. 09.00 – 16.00 wolontariusze sprzedawali znicze przed cmentarzem przy ul. Jana Pawła II. Mieszkańcy jak i przyjezdni, odwiedzający cmentarz przed Uroczystością Wszystkich Świętych chętnie kupowali znicze przy naszym stoisku i wyrażali słowa uznania dla młodzieży za ich trud i poświęcenie.  W akcji uczestniczyli wolontariusze Klubu Ośmiu, uczniowie, a także absolwentka naszej szkoły,  razem  34 osoby.

Lista zaangażowanych w akcję:

Kl. I b –  Julia Ostrowska, Kinga Dyszlewska, Natalia Południak, Julia Południak, Oliwia Trzeciak  Natalia Krysiak, Julia Woźniak, Aleksandra Włodarczyk, Milena Stocka, Jana Jaceniuk,

Kl. I c – Aleksandra Tomicka, Iwona Wojnarska, Wiktor Piasecki, Michał Szymszon,

Kl. II a – Oskar Matłosz, Jan Świtlik,

Kl. II b -Aleksandra Rejak, Kinga Stasiowska, Julia Hałupka,

Kl. II c -Agata Banasiak, Nikola Włodarczyk, Hanna Kosikowska, Julia Szymczak,

Kl. III c- Olga Kwiecień,  Jakub Has, Wojciech Szuster, Milena Łętowska, Julia Niedźwiecka, Maksymilian Chruszcz,

Kl. III d – Paula Szczepaniak, Małgorzata Miarka, Martyna Sofińska, Jagoda Pastucha,

Maja Jakubowska – Zespół Szkół Rolniczych.

Wielkie słowa uznania i serdecznej wdzięczności składamy wszystkim  zaangażowanym, a szczególnie  hurtowni „Papier” za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

1,039 total views,  1 views today