Akcja schronisko -„Przytul psisko”

Akcja „Przytul psisko”  – 24 czerwca 2015 siedem wolontariuszek z Opiekunem Klubu Ośmiu odwiedziły przytulisko w Brzegu. Po wizytach w schronisku w Opolu wiemy, jak ciężko utrzymać takie instytucje, jak ważna jest każda pomoc, każdy datek czy podarunek dla biednych, najczęściej porzuconych zwierzaków. Dlatego od kilku lat organizujemy akcje  w celi pozyskania karmy. Dnia 20  marca Klub Ośmiu przeprowadził w naszej szkole loterię fantową z okazji „Dnia Wiosny” na rzecz bezdomnych zwierząt. Loterię w szkole zorganizowały i prowadziły wolontariuszki: Maja Jakubowska kl II c, Paulina Kaźmierczak kl II c, Monika Domasot kl II c, a w przygotowaniu stanowiska z loterią pomagali również uczniowie z kl. II d.  Wolontariuszki od godz. 10.00 do godz. 14.00 zgodnie z wyznaczonym harmonogramem sprzedawały losy. Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów bowiem za jedynie 3 zł można było wylosować biurowe krzesło obrotowe. W tym dniu pozyskaliśmy 251zł 50 gr., natomiast wolontariuszka Maja Jakubowska otrzymała 70 zł od zespołu Full Pawer Spirit.  W sumie zebraliśmy 321 zł 50 gr, i za te pieniądze w markecie Kaufland zakupiliśmy karmę dla psów i kotów (ok. 100 kg ). W  środę udaliśmy się busem z firmy „Majapol” do schroniska w Brzegu. Naszą delegację powitała Pani pracująca w schronisku, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji, następnie oprowadziła nas po schronisku informując o cierpieniach i ciężkim losie niektórych psów. Zaproponowała, że niektóre pieski wolontariuszki mogą wyprowadzić na spacer, bo są bardzo łagodne i przyjaźnie nastawione do ludzi, a nawet spragnione czułości. Każda wolontariuszka zachowując odpowiednią odległość od siebie z radością wyruszyła z pieskiem na spacer. Na koniec odwiedzin zobaczyliśmy najmilszy obrazek dziesięcioro dwutygodniowych szczeniąt i ich szczęśliwą mamusię, która jak powiedziała nam Pani,  aby wykarmić swoje dzieci jej porcja dziennego pożywienia to 3 kg  specjalistycznej i drogiej karmy. Pomimo, że w samym Brzegu i w okolicach jest wiele szkół, my byliśmy w tym roku zaledwie trzecią szkołą, która przywiozła pożywienie zwierzętom. Zachęcamy wiec do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom, a także dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy mieli swój udział w naszej akcji. Szczególne podziękowania składamy firmie „Majapol” za  nieodpłatny przewóz, poświęcony czas i wszelką pomoc. „Schronisko  –  azyl  dla  bezdomnych  zwierząt.  Miejsce,  gdzie  nieważna  jest  metryka,  ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”

Opiekun Klubu Ośmiu

Elżbieta Wodziana