Akcja „Makulatura”

Klub Ośmiu po raz kolejny przeprowadził w naszej szkole zbiórkę makulatury. Cel akcji to aktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych  z praktyczną edukacją ekologiczną, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska.  Pozyskanie 1 tony makulatury to 17 uratowanych drzew. Priorytetem akcji zbiórki makulatury w tym roku oprócz aspektu ekologicznego było pozyskiwanie funduszy na leczenie i rehabilitację Marcina.  Zbiórka makulatury była prowadzona  w dwóch kategoriach: konkurs klasowy  oraz  indywidualny. Akcja trwała od 5- 28 października. Wzięło w niej udział  10 klas i ponad 85 uczniów, zebrano 1420kg tj. o 400 kg więcej niż w roku ubiegłym. Do akcji włączyli się również nauczyciele i rodzice uczniów, a także troje mieszkańców Kamiennej.  Szczególne podziękowania składamy Panu Krzysztofowi Wolakowi za  przetransportowanie makulatury do punktu skupu oraz chłopcom z kl. III d za pomoc w załadowaniu makulatury w szkole i rozładowaniu na punkcie skupu.  Klasy i uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsca otrzymali dnia 22. 12. 2016r świąteczne upominki. Natomiast wszyscy najbardziej zaangażowani w zbiórkę makulatury zostali nagrodzeni dyplomami.

Ranking klas:

I miejsce – kl. III c  – 415 kg

II miejsce – kl. II c  – 234 kg

III miejsce – kl. I a – 125,5 kg

IV miejsce – kl. I d – 123,5kg

V miejsce –   kl. I c -120,5 kg

VI miejsce –  kl. III d- 66 kg

VII miejsce – kl. I b – 65 kg

VIII miejsce – kl. II d – 43 kg

IX miejsce –  kl. II a –  35,5 kg

X miejsce –   kl. II b –  34,5 kg

Ranking indywidualny najbardziej zaangażowanych uczniów: Julia Niedźwiecka III c – 315 kg, Alicja Walczak kl. I c – 92,5kg, Michał Skarżyński kl. I d – 75 kg, Mateusz Buczkowski i Igor Fiała i Bartłomiej Furmański i Dawid Pokora i Jakub Kamiński kl. II c 203kg. Krystian Kulczycki kl. I d – 42,5 kg, Jakub Ciepły III c – 29 kg, Adrian Sośniak kl. III c – 27 kg, Wiktor Zając kl. III c  26 kg, Emilia Mikowicz i Tobiasz Mikowicz kl. I a- 57,5 kg.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za udział w akcji i pomoc Marcinowi.