Akcja charytatywna „Zapal światełko nadziei”

Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”

Klub Ośmiu Młodzieżowy Wolontariat im. Jana Pawła II przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Namysłowie, przeprowadził akcję charytatywną pod hasłem „Zapal światełko nadziei”, na rzecz budowy szkoły w Parafii św. Pawła w Uyo w Nigerii. Organizowaniem środków na budowę szkoły „Our Lady Queen of Peace Nursery/Primary School”, zajmuje się siostra misjonarka Elżbieta Blok ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame pracująca w Nigerii. Siostra Elżbieta napisała, „…. parter i pierwsze piętro jest wzniesione. Na parterze dzieci się już uczą, pomimo, że nie ma ani okien ani drzwi. Środków wystarczy jeszcze na wykonanie wylewki na pierwszym piętrze. Na piętro drugie i dach nie mamy już funduszy.” Postanowiliśmy zorganizować akcje pomocy,  aby siostra mogła zakupić chociaż jedno okno.  Wolontariusze sprzedawali znicze i zbierali pieniądze do puszek przed cmentarzem przy ul. Jana Pawła II w Namysłowie dnia 28. 10. 2017r, oraz w Kamiennej po Mszy św. o godz. 10. 15 dnia 29.10.2017r. Pomimo niesprzyjającej pogody, padał deszcz, było zimno i wietrzenie,  to jednak w akcję z gorącym sercem i radością zaangażowało się 17 wolontariuszy: Kinga Dyszlewska kl. II b, Milena Stocka kl. II b,  Natalia Krysiak kl. II b, Julia Osrtowska kl. II b, Oliwia Trzeciak kl. II b, Krystian Kluska kl. II b, Wiktor Piasecki kl. II c , Iwona Wojnarska kl. II c, Aleksandra Tomcka kl. II c, Oliwia Przybył kl. II c,  Zuzanna Gorczyńska kl. II d, Karolina Słomińska kl. II dAmelia Małko kl. VII, Magdalena Chrabańska kl. VII, Magdalena Sobczyk kl. III b, Wiktoria Moś kl. III b, Gabriela Beza kl. III b.  Dnia 29 października  w kościele w Kamiennej znicze sprzedawały: Natalia Krysiak kl. II b, Julia Osrtowską kl. II b, Oliwia Trzeciak kl. II. Ogólnie na budowę szkoły w Uyo w Nigerii pozyskaliśmy 664 zł.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za gorliwość  i zaangażowanie, Hurtowni „Papier” z Namysłowa za wieloletnia współpracę, za przekazanie zniczy w korzystnej cenie, mamie Juli Ostrowskiej za pomoc w organizacji akcji w Kamiennej, a wszystkim darczyńcom za ofiarność.

zaproszenie