Akcja charytatywna na rzecz sierocińca Mohale`s Hoek w Lesotho.

W ramach Tygodniu Miłosierdzia Klub Ośmiu przeprowadził w szkole akcję „Pomóż dzieciom z Lesotho”. W dniach od 10.04. do 18.04 odbyła się w zbiórka kurtek zimowych  dla dzieci z sierocińca Mohale`s Hoek. Z propozycją przeprowadzenia akcji dla Lesotho zwrócił się do nas Pan Andrzej Prokop. Lesotho jest niewielkim państwem leżącym w Afryce Południowej. Zima trwa od kwietnia do października. W górach, ale też na niższych obszarach, pojawiają się opady śniegu. W najwyższych partiach gór śnieg utrzymuje się przez całą zimę, a temperatura może spadać do –18 °C, a nawet –21 °C . Akcja na rzecz dzieci z sierocińca ciszyła się dużym zainteresowaniem. W krótkim czasie zebraliśmy 76 kurtek. Wolontariusze  posortowali i zapakowali je do dużych kartonów. Paczki odebrał od nas Pan Andrzej Prokop – tata Pawła naszego ucznia z kl. VII i zajął się ich wysyłaniem do Afryki.  Składamy serdeczne podziękowania Panu Andrzejowi za współpracę i koszty związane z przesyłką  paczek, a także wszystkim ofiarodawcom. Równocześnie zapraszamy do wspierania naszych akcji charytatywnych. Do 08.06 trwa w szkole zbiórka makulatury oraz obuwia zimowego dla dzieci z sierocińca w Lesotho w wieku 10,11,12 lat. Makulaturę przynosimy zapakowaną opisaną kodem ucznia w godz. 7.50 – 8.00 do biblioteki szkolnej.