Listopad 2020

Czy kartki pocztowe wyszły z mody? Uczniowie pierwszych klas przekonują, że tak nie jest. Nasi najmłodsi uczniowie, a także starsi i ci najstarsi wysyłali kartki do bohaterów powstania warszawskiego. To kolejny nasz krok do okazania szacunku i wdzięczności wszystkim walczącym dla Niepodległej.

Kartki ogólnopolskiej akcji BohaterON uczniowie wysyłali albo jako klasa albo indywidualnie. Akcja trwa od 1 sierpnia – wybuchu powstania warszawskiego do dnia 2 października, czyli zakończenia walk w stolicy. Ci, którzy walczyli i doświadczyli na własnej skórze ogień walki, żyją w zapomnieniu i tylko od czasu do czasu przy rocznicach wspomina się o ich bohaterstwie. My, ludzie współcześni nie mamy o co walczyć ani z kim, ale patriotami możemy być. W jaki sposób? Pamiętać o tych, którzy przelewali krew za naszą przyszłość, okazywać sobie nawzajem szacunek. Akcja BohaterON wspiera właśnie takie patriotyczne postawy.