Dnia 30.09.2015 r. uczniowie naszego gimnazjum z klasy IIa, IIb, IIIa oraz uczniowie Koła Biologicznego pod opieką nauczycieli: Anny Słabowskiej, Urszuli Masiowskiej, Joanny Barszcz i Sebastiana Koniecznego odwiedzili wrocławskie ZOO. Jednak głównym zainteresowaniem cieszyło się Afrykarium. Obiekt prezentujący życiodajne wody Afryki, został otwarty w dniu 26 października 2014 r. Jest to kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tu 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Głębiny Kanału Mozambickiego, można było podziwiać z podwodnego świata. Wrażenia były wielkie, gdy nad głowami pojawiały się płaszczki, rekiny czy tez inne wielkie ryby. Kolejna ekspozycja poświęcona była Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane są pingwiny oraz kotiki afrykańskie. Dżunglę otaczającą rzekę Kongo reprezentują zaś krokodyle i manaty – niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Afrykańska przygoda we Wrocławskim ZOO przyniosła wiele wspaniałych wrażeń. Uczniowie zadowoleni, wzbogaceni wiedzą na temat fauny i flory Czarnego Kontynentu wrócili do Namysłowa. Gimnazjaliści swoją wycieczkę udokumentowali fotografiami. Zapraszamy do ich obejrzenia.