“5 minut biblioteki”

HURRA! Zaczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, więc niech szkolne biblioteki też się przyłączą! Zwłaszcza, że mimo “kroczków” podjętych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej szkolne zakątki lekturowe cienko przędą. Najlepszą promocją jest autopromocja. Oto i sposób nr 1 – biblioteczny blog zalogujsienaczytanie.blogspot.com. Dziękuję za przeglądanie wpisów, dziękuję garstce uczniów za zaangażowanie i nieśmiałe recenzje książek [w szkole jesteście bardziej wylewni ;)], proszę o więcej komentarzy!

A przy okazji ogłaszam konkurs na recenzję (jakżeby inaczej!)
Poszukiwane recenzje książek:
Cecylii Ahern, Love, Rosie
Johna Greena, 19 razy Katherin
Johna Greena, Szukając Alaski

Na recenzje czekam do 24 maja! Te najciekawsze i najlepsze nagrodzę szóstką, ewentualnie 5+. Jakie warunki trzeba spełnić? Dowiesz się w bibliotece.

Sposób nr 2 – gazetka szkolna, którą próbuję umieścić również na blogu, ale kiepsko mi wychodzi. Poproszę o sugestie, dlaczego nie mogę wkleić tablic np. padletów albo glogów. Pomoc chętnie przyjmę, tak jak i każdą radę.

Sposób nr 3 – propaganda biblioteki w szkole, w tzw. społeczności uczniowskiej. Od dzisiaj, czyli od środy 18 maja do piątku 20 maja w bibliotece wisi do wypełnienia ankietka. Możecie wyrazić swoje zdanie o plusach i minusach biblioteki. Piszcie szczerze!!!

Sposób nr 4 – jest jeszcze niespodzianka, czyli mini konkurs “Co wiesz o bibliotece?”. Quiz zaskakuje pytaniami… reflektujesz? Włącz się do akcji “5 minut biblioteki” i wpadaj do biblioteki częściej po inspiracje! Do zobaczenia (albo zaczytania) i pamiętaj “Book z nami”.

zaproszenie