“Nic, naprawdę nic nie pomoże, jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości”.

Najważniejszy cel jaki przyświecał nam przy realizacji spektaklu pt: “Trędowaty, bo niekochany”, to przypomnienie, czy też uświadomienie wszystkim, jakie wartości są w życiu najważniejsze – nie jest to sława, nie są to pieniądze, ani też władza, czy może zabawa, lecz miłość, której młodzi ludzie tak naprawdę najbardziej potrzebują.

Młodzi aktorzy prostymi słowami i symbolicznymi scenami skłaniali widzów do głębokiej refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. Czy sukces materialny, wiedza, niezależność, wygląd zewnętrzny same w sobie są wartościami? Jakie miejsce w życiu każdego z nas zajmuje przyjaźń, głębokie relacje międzyludzkie ? „Piosenki z tekstem” będące muzyczną oprawą tego widowiska, sprawiały, że jeszcze mocniej przeżywaliśmy kolejne sceny.

Opiekun Szkolnego Koła Teatralnego
Małgorzata Górniak