Wybory uzupełniające do SU

Po raz kolejny, z nadejściem nowego roku szkolnego, musieliśmy uzupełnić skład Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Uczniowie klas pierwszych wytypowali swoich kandydatów, których plakaty wyborcze można było oglądać na szkolnym korytarzu podczas kampanii przedwyborczej. Ostatecznie 26 września 2014 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły (łącznie 276 osób) wzięli udział w wyborach. Już od rana w szkolnej stołówce (w której urządzono lokal wyborczy), przedstawiciele SU klas drugich i trzecich przygotowywali karty do głosowania oraz listy wyborcze. Młodzież Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie w głosowaniu tajnym, równym i bezpośrednim wybrała 4 kandydatów z klas pierwszych, którzy weszli do Samorządu Uczniowskiego w nowym roku szkolnym 2014/2015. Są to:

• Majkel Kulesza kl. I a
  • Paulina Ciunek kl. I b
  • Jakub Adamczyk kl. c
  • Oliwier Błażków kl. I d.

Uczniowie dokonali również wyboru Opiekuna SU oraz Rzecznika Praw Ucznia. Spośród 24 nauczycieli – kandydatów młodzież najwięcej głosów oddała na panią Małgorzatę Górniak oraz pana Sebastiana Koniecznego i to oni, po raz kolejny już, zostali Opiekunami SU. Natomiast Rzecznikiem Praw Ucznia ponownie został pan Jacek Pawłowski.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy w bieżącym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że praca w SU przeniesie Wam wiele radości i zadowolenia.

1,075 total views,  2 views today