Konferencja naukowa

W dniach 17 – 19 października 2013 r. odbyła się konferencja naukowa “Namysłów i Ziemia Namysłowska w dziejach Śląska i Polski. W 700. rocznicę utworzenia księstwa namysłowskiego.”

W każdym dniu konferencji w wykładach i dyskusjach uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum. W czwartek pod opieką Pani Elżbiety Kozak grupa 23 uczniów wysłuchała prelekcji dotyczących zabytków Ziemi Namysłowskiej i źródeł historycznych ich dotyczących.

W piątek 25 uczniów pod opieką Pana Włodzimierza Putowskiego uczestniczyła w sesji dopołudniowej konferencji poswięconej lokacji i zabudowy Namysłowa oraz polityce Luksemburgów wobec Polski. W sesji południowej uczestniczyli uczniowie pod opieką Pani Małgorzaty Górniak słuchając m.in. wykładów o poszczególnych budowlach Namysłowa.

Oceniając konferencję można być pod wrażeniem jej wysokiego poziomu merytorycznego, który gwarantował staranny dobór wykładowców. Mamy nadzieję, ze uczniowie zawsze znaleźli coś interesującego, co pozwoli poszerzyć ich krąg zainteresowań historycznych.

oprac: W. Putowski