Daily Archives: 14 października 2020

Są książki wielokrotnie czytane, a tym samym wypożyczane. Są książki, które nie miały jeszcze tej przyjemności. Przyjdź do szkolnej biblioteki i dowiedz się, co może spotkać kogoś, kto zechce przytulić samotną książkę. Akcja “Przytul książkę” potrwa do końca października, Międzynarodowego Miesiąca Szkolnych Bibliotek.

17 total views

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną składamy najserdeczniejsze życzenia z pomocą nośników elektronicznych

W roku szkolnym 2020/2021 ze względu na obostrzenia epidemiczne
w placówkach oświatowych oraz bezpieczeństwo wszystkich uczniów, pracowników i rodziców, nasza szkoła w porozumieniu z Radą Rodziców postanowiła zrezygnować z organizacji grupowego (nieobowiązkowego) ubezpieczenia NNW uczniów. Ubezpieczenie NNW uczniów ubezpieczonych w szkole na rok 2019/2020 wygasa w dniu 31 sierpnia 2020 roku. Jednocześnie przypominany, że każde dziecko z woli rodziców może zostać objęte indywidualnym ubezpieczeniem NNW.

34 total views

W zeszły piątek, 9 października, odbył się apel, w którym udział wzięli zwycięzcy EDJ oraz przewodniczący klas. Apel poprowadził pan dyrektor Artur Matkowski, który zaprezentował przedstawicielom klas nowy skład Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Mateusz Antosik z klasy VIIIc. Jego zastępcą został uczeń klasy VIIIb, Sebastian Sutyła. Ponadto w skład Samorządu Uczniowskiego weszły: uczennica klasy VIIIc Amelia Kowalczyk, uczennica klasy VIIIa Karolina Koncewicz oraz dwie uczennice klasy IVb, Zuzanna Turbakiewicz i Gabriela Raduchowska. Życzymy im udanej współpracy i owocnych działań na rzecz społeczności uczniowskiej. Składamy podziękowania pani Annie Stępak za przeprowadzenie wyborów.

Na apelu odbyło się również uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom klasowych i indywidualnych rywalizacji z okazji Europejskiego Dnia Języków. Nagrody za najpiękniejsze dekoracje sal lekcyjnych odebrali przewodniczący klas. W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa IIa, drugie miejsce na podium należało do klasy Ia, a trzecie do klasy IIIa. W kategorii klas IV-VIII zwyciężyła klasa IVa, drugie miejsce zdobyła VI a, a trzecie miejsce VIIIa. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za godną podziwu rywalizację.

Konkurs na najpiękniejszy strój bezapelacyjnie wygrała uczennica klasy IIIa – Oliwia Florczak, która zachwyciła publiczność na Facebooku swoim przebraniem królowej Anglii. Drugie miejsce należało do uroczej Hiszpanki z Ia, Leny Kulej. Trzecie miejsce na podium zajęła tajemnicza piratka z klasy Ia, Anna Urbańska.

W rywalizacji na najpiękniejszego Euroludka pierwsze trzy miejsca zajęły uczennice klasy IIIb – Paulina Maziak, Oliwia Żurek i Klaudia Ptak.

Posiadaczami szczęśliwych losów w grze „Porozmawiaj ze mną” byli: Borys Raducki z IIIb, Wiktoria Biłyk z VIIIc oraz Izabela Łukasiewicz z klasy VIa.

Organizatorzy Europejskiego Dnia Języków dziękują wszystkim uczniom, ich rodzicom, wychowawcom oraz innym osobom, które włączyły się do organizacji tego święta.

13 total views

W dniu 02 października 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie środki bezpieczeństwa zostały zachowane. Komisja wyborcza podczas pierwszej godziny lekcyjnej przeprowadziła głosowanie w każdej klasie. Następnie karty “przeszły” kwarantannę i już dziś możemy oficjalnie podać skład SU 😊
Mateusz Antosik
Karolina Koncewicz