previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Monthly Archives: Październik 2020

Niniejszym informuję, iż od dnia 19 października 2020 roku (w związku z obowiązującą strefą czerwoną dla powiatu namysłowskiego) godziny dowozu uczniów z obwodu szkoły w poszczególne dni tygodnia na trasie Ligotka-Namysłów Namysłów-Ligotka nie ulegają zmianie.
z poważaniem, Artur Matkowski, Dyrektor Szkoły.

 5 total views,  2 views today


Są książki wielokrotnie czytane, a tym samym wypożyczane. Są książki, które nie miały jeszcze tej przyjemności. Przyjdź do szkolnej biblioteki i dowiedz się, co może spotkać kogoś, kto zechce przytulić samotną książkę. Akcja “Przytul książkę” potrwa do końca października, Międzynarodowego Miesiąca Szkolnych Bibliotek.

 12 total views,  1 views today

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną składamy najserdeczniejsze życzenia z pomocą nośników elektronicznych

 6 total views

W roku szkolnym 2020/2021 ze względu na obostrzenia epidemiczne
w placówkach oświatowych oraz bezpieczeństwo wszystkich uczniów, pracowników i rodziców, nasza szkoła w porozumieniu z Radą Rodziców postanowiła zrezygnować z organizacji grupowego (nieobowiązkowego) ubezpieczenia NNW uczniów. Ubezpieczenie NNW uczniów ubezpieczonych w szkole na rok 2019/2020 wygasa w dniu 31 sierpnia 2020 roku. Jednocześnie przypominany, że każde dziecko z woli rodziców może zostać objęte indywidualnym ubezpieczeniem NNW.

 29 total views

W zeszły piątek, 9 października, odbył się apel, w którym udział wzięli zwycięzcy EDJ oraz przewodniczący klas. Apel poprowadził pan dyrektor Artur Matkowski, który zaprezentował przedstawicielom klas nowy skład Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania przewodniczącym SU został Mateusz Antosik z klasy VIIIc. Jego zastępcą został uczeń klasy VIIIb, Sebastian Sutyła. Ponadto w skład Samorządu Uczniowskiego weszły: uczennica klasy VIIIc Amelia Kowalczyk, uczennica klasy VIIIa Karolina Koncewicz oraz dwie uczennice klasy IVb, Zuzanna Turbakiewicz i Gabriela Raduchowska. Życzymy im udanej współpracy i owocnych działań na rzecz społeczności uczniowskiej. Składamy podziękowania pani Annie Stępak za przeprowadzenie wyborów.

Na apelu odbyło się również uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom klasowych i indywidualnych rywalizacji z okazji Europejskiego Dnia Języków. Nagrody za najpiękniejsze dekoracje sal lekcyjnych odebrali przewodniczący klas. W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa IIa, drugie miejsce na podium należało do klasy Ia, a trzecie do klasy IIIa. W kategorii klas IV-VIII zwyciężyła klasa IVa, drugie miejsce zdobyła VI a, a trzecie miejsce VIIIa. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za godną podziwu rywalizację.

Konkurs na najpiękniejszy strój bezapelacyjnie wygrała uczennica klasy IIIa – Oliwia Florczak, która zachwyciła publiczność na Facebooku swoim przebraniem królowej Anglii. Drugie miejsce należało do uroczej Hiszpanki z Ia, Leny Kulej. Trzecie miejsce na podium zajęła tajemnicza piratka z klasy Ia, Anna Urbańska.

W rywalizacji na najpiękniejszego Euroludka pierwsze trzy miejsca zajęły uczennice klasy IIIb – Paulina Maziak, Oliwia Żurek i Klaudia Ptak.

Posiadaczami szczęśliwych losów w grze „Porozmawiaj ze mną” byli: Borys Raducki z IIIb, Wiktoria Biłyk z VIIIc oraz Izabela Łukasiewicz z klasy VIa.

Organizatorzy Europejskiego Dnia Języków dziękują wszystkim uczniom, ich rodzicom, wychowawcom oraz innym osobom, które włączyły się do organizacji tego święta.

 8 total views

W dniu 02 października 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie środki bezpieczeństwa zostały zachowane. Komisja wyborcza podczas pierwszej godziny lekcyjnej przeprowadziła głosowanie w każdej klasie. Następnie karty “przeszły” kwarantannę i już dziś możemy oficjalnie podać skład SU 😊
Mateusz Antosik
Karolina Koncewicz
Amelia Kowalczyk
Gabriela Raduchowska
Sebastian Sutyła
Zuzanna Turbakiewicz.
Przewodniczącym SU został Mateusz Antosik
Gratulujemy nowemu składowi, życząc sukcesów w bieżącym roku szkolnym 🤗

 16 total views

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

dotyczący organizacji dnia 14 października 2020 roku

 

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2020/2021 ustalonego przez Ministra Edukacji Narodowej dzień 14 października (środa) 2020 roku jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych (w tym dniu nie odbywają się lekcje).

Czytaj dalej

 33 total views

Klasa VIA wykazała się oryginalnością, kreatywnością i znajomością języka angielskiego podczas tworzenia prezentacji multimedialnych. Uczniowie mieli za zadanie zrealizować w programie PowerPoint swój pomysł na niezwykłe miasto, jego architekturę, mieszkańców czy atrakcje. Uczniowie pokazali miasta podwodne, miasto aniołów i demonów a nawet pierwsze miasto na Marsie. Gratulujemy pomysłowości!

Czytaj dalej

 30 total views

W związku z 20. rocznicą opublikowania pierwszej części przygód Harry’ego Pottera szkolna biblioteka i anglistki zapraszają do wspólnej nauki j. angielskiego z Harrym Potterem. Co miesiąc na tablicy na II piętrze znajdziecie idiomy i inne zwroty wyciągnięte z oryginalnej wersji książek J.K. Rowling. Zatem do dzieła! A! I nie zapomnijcie, że książki o Harrym Potterze są w szkolnej bibliotece również po angielsku!

 18 total views