previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol
 
 
 

Monthly Archives: Styczeń 2020

W pierwszych dniach stycznia zakończyliśmy międzyklasową rywalizację o oczyszczacz powietrza w ramach akcji „Oskub Sponsora”. Po wyłączeniu internetowych kont liczących kroki, okazało się, że to właśnie klasa VIII zrobiła najwięcej kroków (5,5 mln), i to właśnie do tej grupy młodzieży powędrowało urządzenie. W jego przekazaniu, które odbyło się w dniu 24 stycznia 2020 roku, uczestniczyli: wspomniana klasa VIII wraz z wychowawcą Tomaszem Kołotyło, inicjator akcji Oskub Sponsora Pan Dawid Pabiniak, sponsor zakupionego oczyszczacza Pani Daria Gruszkiewicz-Denisiewicz, Burmistrz Namysłowa Pan Bartłomiej Stawiarski oraz dyrektor szkoły Pan Artur Matkowski. Serdecznie dziękujemy sponsorowi za ufundowanie oczyszczacza, klasie VIII gratulujemy wygranej!!!

3 total views, 1 views today

Miło nam poinformować, że kandydatura  Pani Elżbiety Wodzianej, nauczycielki w naszej szkole, zgłoszona została przez środowisko Rodziców w plebiscycie Nowe Trybuny Opolskiej na Człowieka Roku 2019.

Dla szerokiej rzeszy społeczności lokalnej, a także dla wielu pokoleń absolwentów naszej szkoły Pani Elżbieta Wodziana znana jest jako nauczycielka religii, ale także jako pedagog, który uczy, że człowiek żyje dla drugiego człowieka. Od ponad 17 lat bowiem po dzień dzisiejszy realizuje swoją wolontariacką pasję z jedynym w naszym regionie, stałym młodzieżowym wolontariatem pn. „Klub Ośmiu”, którego jest i założycielką, i opiekunem. Z Jej inicjatywy w tym okresie szkolny wolontariat nawiązał współpracę z ponad setką podmiotów z kraju i zza granicy, niosąc bezinteresowna pomoc setkom potrzebujących.

W młodzieżowym „Klubie Ośmiu” Pani Elżbieta Wodziana wyedukowała około 500 wolontariuszy. W wielu z nich potrzebę pomagania innym zaszczepiła tak mocno, że dziś, jako absolwenci naszej szkoły – ludzie dorośli, misję pomagania innym kontynuują na różnych płaszczyznach, np. jako wolontariusze w fundacjach lub stowarzyszeniach, czy też jako wykonawcy zawodów medycznych lub okołomedycznych.

Zarówno dla środowiska szkolnego, jak i dla społeczności lokalnej misja edukowania młodzieży w duchu bezinteresownego pomagania innym, podjęta przed kilkunastoma laty przez Panią Elżbietę Wodzianą jest godna szacunku, uznania i naśladowania. Wzorce takiego formatu zawsze były, są i będą w przyszłości na pewno bardzo potrzebne. Dlatego zachęcamy wszystkich do uhonorowania wspaniałego dorobku Pani Elżbiety Wodzianej poprzez oddanie głosu w Plebiscycie.

3 total views, 1 views today

Zgodnie z kalendarzem pracy szkoły na rok szkolny 2019/2020 w dniu 29 stycznia 2020 o g.17:00
odbędą się zebrania z rodzicami we wszystkich oddziałach klasowych.

21 total views, 7 views today

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Namysłowie ogłasza zapisy do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/21 dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły. Przyjmowanie zgłoszeń dzieci z obwodu szkoły od 03 do 07 lutego 2020 roku

Granice obwodu Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Namysłowie obejmują następujące ulice:

Brzozowa, Dębowa, Grunwaldzka, Jarzębinowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Krzywa, Lipowa, Modrzewiowa, Oławska, Orzechowa, Podleśna, Podmiejska, Marii Curie Skłodowskiej, Sosnowa, Świerkowa, Wierzbowa, Władysława Stanisława Reymonta Nr 1 – 9 i nr: 11, 78, 80, 82, 84, 86; Sołectwo: Ligotka.

Zgłoszenie – wersja docx

Zgłoszenie – wersja pdf

 

 

 

147 total views, 1 views today

Z niepotrzebnej bawełnianej skarpetki, kawałka nici, ryżu, kolorowych guzików klasa IIIA wyczarowała sympatycznego bałwanka.

27 total views, 5 views today

Uczniowie klasy 5A przygotowali przedstawienie mitu greckiego o Demeter i jej córce, Persefonie, podczas lekcji języka polskiego. Na „scenie” mogliśmy podziwiać aktorów grających role nie tylko tych dwóch bogiń, ale również Zeusa, Hadesa i Heliosa. Uczniowie zadbali także o odpowiednie stroje, rekwizyty i oprawę muzyczną. Występy były bardzo udane.

27 total views, 2 views today

9 stycznia 2020 uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w zajęciach z dziedziny fizyki i chemii zorganizowanych przez grupę Zaelektryzowani. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali przygotowane eksperymenty i chętnie brali udział w warsztatach oraz udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Zajęcia były bardzo interesujące. Dowiedzieliśmy się dużo na temat gazów i ich właściwości. Mieliśmy okazję wziąć udział w ciekawych doświadczeniach. Fizyka i chemia potrafi być naprawdę fascynująca.

32 total views, 3 views today