previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Monthly Archives: Wrzesień 2018

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

PRZEWODNICZĄCA:

KAROLINA SŁOMIŃSKA

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ:         

WERONIKA PIERUCKA

SKARBNIK:

MICHAŁ SZYMSZON

PROTOKOLANT:

OLIWIA CHOWANEK

SEKCJA GAZETKI:

MILENA STOCKA

NATALIA BIENIAWSKA

SEKCJA INFORMATYCZNA:

JAN KORODAJ

MACIEJ SARNICKI

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

mgr ZDZISŁAWA FILIPCZAK

mgr ELŻBIETA WODZIANA

 

 

 291 total views

Sprawdza stopień opanowania wiadomości i umiejętności nabytych przez ucznia w czasie nauki  w szkole podstawowej. Przeprowadzany jest wyłącznie w formie pisemnej w klasie ósmej (zawsze w miesiącu kwietniu). Przystąpienie do egzaminu to jeden z warunków ukończenia szkoły.

Jest egzaminem zewnętrznym, arkusze egzaminacyjne więc są kodowane i sprawdzane są przez egzaminatorów powołanych przez dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Wynik egzaminu podawany jest w procentach i centylach.

Laureaci olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponad wojewódzkim z zakresu przedmiotów objętych egzaminem są zwolnieni
z odpowiedniego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty. W tym przypadku uczeń uzyskuje  z danej części egzaminu maksimum możliwych punktów.

 

Egzamin ósmoklasisty składa się z trzech egzaminów zdawanych przez trzy kolejne dni:

 • egzamin z języka polskiego – sprawdza wiedzę i umiejętności z języka polskiego (dzień pierwszy);
 • egzamin z matematyki – sprawdza wiedzę i umiejętności z matematyki (dzień drugi);
 • egzamin z języka obcego nowożytnego – sprawdza wiedzę i umiejętności z nowożytnego języka obcego; zdawany jest przez wszystkich ósmoklasistów na jednym poziomie (nie ma możliwości zdawania egzaminu z j. obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym jak na egzaminie gimnazjalnym) Uczniowie zdają egzamin z tego j. obcego, którego uczyli się jako podstawowego (pierwszego) w szkole podstawowej (dzień trzeci).

 

Czas trwania egzaminu ósmoklasisty:

 • Egzamin z zakresu języka polskiego trwa 120 minut
 • Egzamin z zakresu matematyki trwa 100 minut
 • Egzamin z zakresu języka obcego nowożytnego trwa 90 minut

 

Organizacja egzaminu ósmoklasisty w sesji kwiecień 2019:

 • Egzamin z zakresu języka polskiego – 15 kwietnia 2019 roku
 • Egzamin z zakresu matematyki – 16 kwietnia 2019 roku
 • Egzamin z zakresu języka obcego nowożytnego – 17 kwietnia 2019 roku

 

Źródło: oficjalna strona internetowa CKE

 0 total views

Dnia 3 października 2018 tj. w środę odbędzie się kontaktówka.
Nauczyciele będą dostępni do Państwa dyspozycji w godzinach 16:30 – 17:30.
Zapraszamy

 307 total views

25.09.2018 w Namysłowie odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Chowanek, Wiktor Kołcz, Wiktor Tomaszewski, Jakub Wilczyński, Michał Piekarek, Karol Wojtowicz, Kacper Kurdziel, Maciej Sarnicki. Wiktor Kołcz został mistrzem powiatu na dystansie 1500m. Do zawodów wojewódzkich awansowali Oliwia Chowanek i Wiktor Kołcz. Opiekunem Oliwii jest Wojciech Chwiołka, a opiekunem chłopców Mirosław Kaczmarek.

Czytaj dalej

 425 total views

W dniu 25 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego. Jednocześnie uczniowie wybierali Rzecznika Ucznia – nauczyciela  i Rzecznika Ucznia – ucznia. W wyborach wzięło 127 uczniów. Do Samorządu Uczniowskiego głosem wyborców dołączają następujące osoby: Czytaj dalej

 346 total views

Centrum Edukacyjne Rękodzieła w Markotowie zamieniło się na chwilę w fantastyczną krainę naszych marzeń. Warsztaty ceramiczne, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich pozwoliły uruchomić twórczą wyobraźnię naszych uczniów. Powstawały więc różne gliniane cuda: miseczki, dzbanki, figurki. Wysiłek dziecięcy nagrodzony został smacznymi kiełbaskami z grilla i przejażdżką drabiniastym wozem.

Czytaj dalej

 261 total views

Z okazji przypadającej na rok 2018 setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła postanowiła włączyć się w ogólnonarodowe obchody jubileuszu. Na zastępstwach pani bibliotekarz przynosi uczniom książki do czytania o tematyce patriotycznej. Są to i albumy o „okaleczonym mieście” – naszej stolicy Warszawie – i książki o wojnie, wspomnieniach młodych powstańców. Uczniowie uświadamiają sobie, że życie w tamtych warunkach z sielanką nic wspólnego nie miało, a raczej nacechowane było dokonywaniem coraz to trudniejszych wyborów.

Czytaj dalej

 274 total views

TERMINARZ KAMPANII WYBORCZEJ  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W NAMYSŁOWIE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 • 10 – 24 WRZEŚNIA 2018R. KAMPANIA PRZEDWYBORCZA
 • OD 20 WRZEŚNIA 2018R. – PREZENTACJA KANDYDATÓW – DEBATA
 • 25 WRZEŚNIA 2018R. W GODZINACH 8.00 – 11.00 – WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

 Samorząd Uczniowski

 356 total views

Narodowe czytanie odbywa się regularnie od 2012 roku, ale reprezentacja naszej szkoły miała okazję wziąć udział w tym wielkim przedsięwzięciu po raz trzeci. Tym razem lekturą narodową stało się “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W Bibliotece Publicznej dnia 17 września o godzinie 10.00 czytanie rozpoczęli znamienici goście – aktor Andrzej Jakubczyk oraz przedstawiciele gminy Namysłów.

Czytaj dalej

 384 total views