previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

Monthly Archives: Czerwiec 2018

W dniach 25-29 czerwca odbyła się 12 edycja projektu edukacyjnego „Po-Mosty Wrocławia. Lato 2018”, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć.

Celem projektu było:

  • Promowanie uczniów najzdolniejszych z terenów Dolnego Śląska.
  • Integracja uczniów o bogatych zainteresowaniach spoza Wrocławia, w szkole, która ma najlepsze doświadczenia w pracy z uczniem zdolnym.
  • Poszerzenie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych i ścisłych skorelowanych z edukacją regionalną.
  • Kreowanie człowieka świadomego własnego potencjału i odpowiedzialnego za dalszy swój rozwój.
  • Podjęcie szerszej i stałej współpracy ze szkołami Dolnego Śląska w celu promowania nauki w małych ośrodkach regionu.

 Doświadczyliśmy gościnności ze strony liceum i mogliśmy zobaczyć, jak przebiegają tam lekcje. Oprócz tego poznaliśmy historię miasta, obejrzeliśmy cudowna sztukę w Teatrze Narodowym               i fantastyczny pokaz fontann przed Halą Stulecia. W ciągu trwania obozu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: teatralną i medialną. Pierwsza z grup przygotowała spektakl pt „Zemsta”, który wyszedł naprawdę świetnie, druga – krótki fotoreportaż przedstawiający zdjęcia z Po – Mostów.  Czas spędzony we Wrocławiu, był niezapomniany. Poznaliśmy wspaniałych ludzi i dowiedzieliśmy się wielu inspirujących rzeczy. Jeżeli nadarzy się okazja, na pewno weźmiemy udział w edycji zimowej.

Uczniowie z klasy II gimnazjum

 321 total views

1. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów klas promocyjnych –  22 czerwca 2018, godz. 9.00,  plac apelowy przed szkołą.
2. Pożegnanie klas trzecich gimnazjum – 22 czerwca 2018, godz. 11.00, NOK w  Namysłowie.
Serdecznie zapraszamy

 602 total views

Biblioteka kojarzy się powszechnie z ciszą, ale raz w roku można odejść od tej reguły. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom dla uczniów klasy pierwszej zgodziły się czytać arcyzdolne uczennice z klasy III d: Sylwia Kocot, Tamara Bak i Kasia Wochal. Dziewczyny – absolwentki namysłowskiej szkoły muzycznej i multiinstrumentalistki – przyniosły do biblioteki arsenał instrumentów perkusyjnych, szarpanych i wszechstronny keyboard, aby poprowadzić dla pierwszaków ciekawe spotkanie z książką i muzyką w tle. Dzieci, po wysłuchania wiersza “O panu Tralalińskim” autorstwa Juliana Tuwima, przeszły mały test na muzyka, jak i dały swój pierwszy wspólny koncert! Każda z dziewcząt przygotowała się perfekcyjnie do spotkania z naszymi najmłodszymi uczniami: Sylwia weszła w rolę “gospodarza” i wprowadzała dzieci w świat muzyki; Kasia przeprowadziła z dziećmi egzamin małego perkusisty, wskazywała pozytywne strony nauki gry na instrumencie, a Tamara ujawniła możliwości gry na keyboardzie oraz

Czytaj dalej

 434 total views

W dniu 29 maja 2018 roku w Kędzierzynie Koźlu odbyły się mistrzostwa województwa w lidze la. Drużyna z naszej szkoły odniosła bardzo duży sukces i  obroniła tytuł wicemistrzowski z ubiegłego roku. Skład drużyny: Bartłomiej Furmański, Kacper Bieleń, Klaudiusz Bociański, Adrian Chuć, Igor Fiała, Marek Głąb, Wiktor Kołcz, Kacper Kurdziel, Wojciech Lew, Antoni Paradowski, Michał Piekarek, Maciej Sarnicki, Wojciech Teodorowski, Przemysław Adamczyk. Czytaj dalej

 496 total views

7 czerwca uczniowie klas pierwszych obejrzeli przepiękny spektakl teatralny pt.,, W krainie Oz” w wykonaniu agencji artystycznej ,,Blaszany Bębenek’’. Dzieciaki były zachwycone!!!

Czytaj dalej

 392 total views

Uczniowie klasy VII mogą oddawać podręczniki do plastyki i muzyki. Uczniowie klas II mogą oddawać geografię cz. 2, a drugoklasiści z klasy II a, II b, II c – podręczniki do matematyki.
Wszystkie klasy trzecie mogą oddawać już podręczniki do historii, geografii, fizyki, wiedzy o społeczeństwie. Klasy III b i III c mogą oddać podręczniki z języka angielskiego, a dodatkowo klasy III a, III b i III d z języka polskiego. Rozliczcie się z podręczników jak najszybciej, nie zostawiajcie tego obowiązku na ostatni dzień szkoły. Cennik zniszczonych podręczników znajduje się w bibliotece.

 385 total views