previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Monthly Archives: Kwiecień 2018

Tradycją Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie jest organizacja konkursu wiedzy o własnym patronie, czyli Tadeuszu Kościuszce – bohaterze o wymiarze międzynarodowym. Czy więcej pomników powstańca i genialnego stratega jest u nas w Polsce czy w Stanach Zjednoczonych? Takie pytanie nie padło, natomiast 23 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmagało się z pytaniami o większym stopniu trudności.  Co roku konkurs zaskakuje nowymi wątkami, pytaniami, choć wydawać by się mogło, że pytano już o wszystko. Nie zaskakuje niezmiennie perfekcyjność i miła atmosfera, o którą dba organizatorka – pani Dorota Bodzioch.

Czytaj dalej

 449 total views,  1 views today

30 kwietnia, 02 maja, 04 maja 2018 roku są dniami wolnymi od  zajęć dydaktycznych.  W tych dniach zamknięty jest również sekretariat szkoły.

 371 total views,  1 views today

Tegoroczny egzamin gimnazjalny jest już za naszymi trzecioklasistami. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie w ciągu trzech dni, tj. w dniach 18-20 kwietnia, zmagali się z przedmiotami humanistycznymi, ścisłymi i językiem obcym nowożytnym. W pierwszym dniu egzaminów gimnazjalnych uczniowie przystąpili do części humanistycznej. Sprawdzana była wiedza z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie z języka polskiego. Z tej “dłuższej” części zwolniona była Zofia  Ochędzan, uczennica klasy III d i laureatka olimpiady z języka polskiego. Temat tegorocznej pracy pisemnej trafił w oczekiwania trzecioklasistów.

Czytaj dalej

 511 total views

W dniach 18-19-20 kwietnia (środa – czwartek – piątek) 2018 roku zostanie przeprowadzony egzamin gimnazjalny dla klas trzecich. Dla pozostałych oddziałów klas gimnazjum i szkoły podstawowej wyżej wymienione dni są wolnymi od zajęć dydaktycznych.

 551 total views

Rok 2018 został oficjalnie uznany Rokiem Praw Kobiet w Polsce, ponieważ dokładnie 100 lat temu – oprócz odzyskania niepodległości – polskie obywatelki mogły aktywnie uczestniczyć w życiu państwa jako elektorki, a nawet posłanki. W związku z tym na zastępstwach z nauczycielem bibliotekarzem uczniowie mogli wziąć udział w nietypowym projekcie “Kobieta na tapecie”. Pomysł narodził się nie tylko z powodu Roku Praw Kobiet, a nawiasem dodać trzeba, że rok 2018 jest także Rokiem Ireny Sendlerowej, zapomnianej polskiej bohaterki. Do powstania projektu “Kobieta na tapecie” przyczyniła się książka “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” autorek Francesci Cavallo i Leny Favilli, którą można wypożyczyć w szkolnej bibliotece. Na czym projekt polegał? Uczniowie losowali bohaterki, m.in. Kleopatrę, Hypatię, Katarzynę Wielką, Jane Austen, Margaret Tatcher czy Julię Child – zakres znanych kobiet był naprawdę szeroki, ponieważ obejmował wybitne kobiety polityki i nauki świata starożytnego, jak i kobiety sukcesu historii nowożytnej. Na podstawie krótkich informacji oraz wyszukanych wiadomości w Internecie uczniowie mieli za zadanie stworzenie artykułu na temat wylosowanej postaci. Obowiązywała metoda Marii Montessorii, czyli całkowita samodzielność uczniowskich “grup redakcyjnych”. Nauczyciel zapewniał tylko materiały plastyczne i piśmiennicze oraz broszurki o wybitnych kobietach. Prace małych redakcji można obejrzeć w bibliotece, a zwycięzcami zostali autorzy artykułów o Hypatii i Julli Child, czyli uczniowie klasy II b, a nagrodę pocieszenia otrzymały uczniowie z klasy III d, autorzy artykułu o Marii Montessori. Na zwycięzców czekał słodki upominek. Oprócz projektu “Kobieta na tapecie” uczniowie mogli wziąć udział w dwóch zabawach popularyzujących czytelnictwo “Moje literackie ABC” oraz “Pisarski scrabble”. Uczestnicy akcji czytelniczych otrzymali punkty za chętny udział i, oczywiście, przygodę z literaturą.

 350 total views