previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Luty 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

Monthly Archives: Luty 2015

Spotkanie z pracownikami US w Namysłowie

W dniu 23 lutego 2015 roku na lekcji WOS-u w klasie II e odbyło się spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego w Namysłowie, panią Lilianną Hinborch i panem Jackiem Nowojskim, którzy poprowadzili zajęcia z uczniami na temat podatków.
Młodzież pod kierunkiem gości uczyła się rozliczać PIT-37 oraz zapoznała się z możliwościami jakie daje składanie e – deklaracji. Spotkania z pracownikami Urzędu Skarbowego są już swego rodzaju tradycją naszej szkoły i odbywają się od wielu lat. Ich kontynuacją są Dni Otwarte US  w Namysłowie, w których młodzież często uczestniczy i tak będzie w tym roku! Dziękujemy Pani Liliannie Hinborch i Panu Jackowi Nowojskiemu za lekcje ekonomii w praktyce, która pozwala przekonać młodych ludzi, że „nie taki PIT straszny…”

                                                                                                                              Opracowanie
Małgorzata Górniak
nauczyciel WOS-u

 1,182 total views

Sprawdza stopień opanowania wiadomości i umiejętności nabytych przez ucznia w czasie trzyletniej nauki w gimnazjum, a także na wcześniejszych etapach edukacyjnych. Przeprowadzany jest w klasie trzeciej (zawsze w miesiącu kwietniu). Przystąpienie do egzaminu jest jednym z warunków ukończenia szkoły.

Czytaj dalej

 1,347 total views,  2 views today

Szkoła pod żaglami

Żeglarstwo to dyscyplina sportu i turystyki uprawiana na sprzęcie o napędzie żaglowym. Zaspokaja różnorodne potrzeby człowieka, m.in. poznawcze, estetyczne, emocjonalne, kulturalne. Kształtując specyficzny model zachowań, jest także wykorzystywane do celów resocjalizacyjnych i rehabilitacyjnych. W węższym i tradycyjnym znaczeniu to dyscyplina sportu i turystyki wodnej obejmująca, oprócz żaglowego, jachting motorowodny.

Żeglarstwo można podzielić na regatowe i turystyczne, morskie i śródlądowe, jachtowe i deskowe (windsurfing), żeglarstwo lodowe i żeglarstwo lądowe (źródło: wiem.onet.pl).

Czytaj dalej

 1,282 total views,  10 views today

Dnia 26 lutego 2015 roku odbędzie się Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Obowiązujące zagadnienia:

  • Geografia (położenie, ludność, podział terytorialny, ustrój polityczny, jeziora, rzeki, góry, najważniejsze miasta)
  • Historia (najważniejsze wydarzenia w historii obu krajów)
  • Kultura i tradycje (święta, symbole narodowe, znane postacie)

Konkurs odbędzie się w języku angielskim. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli j. angielskiego w terminie do 23 lutego.

oprac. Joanna Koncewicz

 1,268 total views

Dziękujemy za wszystkie walentynki – piękne wiersze i listy. Przykro nam trochę, że tak niewiele osób wzięło udział w tak pięknym konkursie. Nagrody książkowe otrzymały:

  • I miejsce Weronika Wasylkiewicz (II E)
  • II miejsce Alicja Sadowska (I D)

Gratulujemy i przypominamy, że prace ściągnięte z internetu będą dyskwalifikowane.

oprac. Joanna Koncewicz

 948 total views,  2 views today

Wojewódzki Konkurs Fizyczny na etapie miejsko – gminnym rozstrzygnięty

Dnia 13.02.2015 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Fizyczny na etapie miejsko – gminnym. W konkursie wzięło udział 15 uczestników z czterech gimnazjów gminy Namysłów: Gimnazjum Nr 1 w Namysłowie, Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie, Gimnazjum w Wilkowie oraz Gimnazjum w Ligocie Książęcej. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów. Czytaj dalej

 1,232 total views

Pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego – etap gminny

5 luty 2014 okazał się dla naszego Gimnazjum szczęśliwy. Pierwsze trzy miejsca padły łupem naszych uczniów, którzy wykazali się wiedzą z zakresu tekstu czytanego, gramatyki oraz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz o śląsku opolskim. Czytaj dalej

 1,081 total views,  1 views today

W wyniku przeprowadzonej ankiety wśród uczniów wszystkich klas dokonan wyboru najciekawszej książki 2014 roku oraz sporządzono wykaz książek, które uczniowie czytają najchętniej i które chcieliby mieć w bibliotece szkolnej.

Czytaj dalej

 944 total views

Samorząd Uczniowski ma zaszczyt ogłosić
Konkurs Walentynkowy!

Udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani, obdarzeni zdolnościami pisarskimi i plastycznymi, ale Ci, co uważają że talentu nie mają, również mogą spróbować swoich sił w czterech kategoriach:

Czytaj dalej

 1,201 total views,  1 views today