previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Monthly Archives: Maj 2014

Dnia 27 maja 2014r odbyła się w naszej szkole VI edycja Konkursu na Doświadczenie Fizyczne na etapie szkolnym. Do konkursu przystąpiło kilkunastu uczniów klas I-III w 14 zespołach uczniowskich. Uczniowie przygotowali doświadczenia z różnych dziedzin fizyki. Uczestnicy konkursu przedstawili ciekawe doświadczenia, inne niż w latach ubiegłych, solidnie się do nich przygotowując.

Czytaj dalej

1,220 total views, no views today

Wycieczka do Henrykowa i Arboretum w Wojsławicach dnia 22 maja 2014 roku została zorganizowana przez Koło Ekologiczne i Wolontariat. W wyjeździe uczestniczyło 44 uczniów z klas: 1a, 1d,1e, 2c, 2d, 3d.

Czytaj dalej

867 total views, no views today

28 maja 2014 roku uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Poezji Angielskiej. Wykonały następujące utwory:

  • Izabela Cichecka – utwór A Dream Within a Dream (Edgar Allan Poe)
  • Marcelina Puchalska – utwór I see fire (Ed Sheeran)
  • Ewelina Szołdra – utwór The witchs life (Anne Sexton)

Ewelina Szołdra zdobyła IV miejsce.

Czytaj dalej

842 total views, no views today

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro,
które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.
Flora Edwards

Uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego działającego przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie zapraszają na spektakl na rzecz pomocy Milence BezaSpektakl odbędzie się dnia 30 maja 2014 r. w Namysłowskim Ośrodku Kultury o godz. 17.00 /szczegóły na załączonym plakacie/.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej

856 total views, no views today

Dnia 20-ego maja 2014 roku w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbyło się spotkanie z terapeutami MONAR-u z Opola w ramach szeroko realizowanych zajęć profilaktycznych w szkole.

Czytaj dalej

657 total views, no views today

Piękna pogoda sprzyjała krajoznawczym wędrówkom po Warszawie jakie zorganizowaliśmy dla uczniów klas Ie, Id i IIa. Podróż zaczęła się wczesnym rankiem 12 maja. Przy klapniętych powiekach dojechaliśmy do stolicy. Rozpoczęliśmy zwiedzanie miejsc szczególnych nie tylko dla warszawiaków. Muzeum Powstania Warszawskiego i jego eksponaty przybliżyły gimnazjalistom relacje z okupowanej stolicy i działań do wolności. Bohaterowie tamtych wydarzeń, dokumenty, broń i pamiątki po ludziach niewiele starszych od dzisiejszych gimnazjalistów. Czytaj dalej

774 total views, no views today