previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Monthly Archives: Maj 2014

Dnia 27 maja 2014r odbyła się w naszej szkole VI edycja Konkursu na Doświadczenie Fizyczne na etapie szkolnym. Do konkursu przystąpiło kilkunastu uczniów klas I-III w 14 zespołach uczniowskich. Uczniowie przygotowali doświadczenia z różnych dziedzin fizyki. Uczestnicy konkursu przedstawili ciekawe doświadczenia, inne niż w latach ubiegłych, solidnie się do nich przygotowując.

Czytaj dalej

 1,312 total views,  1 views today

Wycieczka do Henrykowa i Arboretum w Wojsławicach dnia 22 maja 2014 roku została zorganizowana przez Koło Ekologiczne i Wolontariat. W wyjeździe uczestniczyło 44 uczniów z klas: 1a, 1d,1e, 2c, 2d, 3d.

Czytaj dalej

 946 total views

28 maja 2014 roku uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Poezji Angielskiej. Wykonały następujące utwory:

  • Izabela Cichecka – utwór A Dream Within a Dream (Edgar Allan Poe)
  • Marcelina Puchalska – utwór I see fire (Ed Sheeran)
  • Ewelina Szołdra – utwór The witchs life (Anne Sexton)

Ewelina Szołdra zdobyła IV miejsce.

Czytaj dalej

 948 total views

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro,
które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.
Flora Edwards

Uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego działającego przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie zapraszają na spektakl na rzecz pomocy Milence BezaSpektakl odbędzie się dnia 30 maja 2014 r. w Namysłowskim Ośrodku Kultury o godz. 17.00 /szczegóły na załączonym plakacie/.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej

 928 total views

Dnia 20-ego maja 2014 roku w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbyło się spotkanie z terapeutami MONAR-u z Opola w ramach szeroko realizowanych zajęć profilaktycznych w szkole.

Czytaj dalej

 741 total views

Piękna pogoda sprzyjała krajoznawczym wędrówkom po Warszawie jakie zorganizowaliśmy dla uczniów klas Ie, Id i IIa. Podróż zaczęła się wczesnym rankiem 12 maja. Przy klapniętych powiekach dojechaliśmy do stolicy. Rozpoczęliśmy zwiedzanie miejsc szczególnych nie tylko dla warszawiaków. Muzeum Powstania Warszawskiego i jego eksponaty przybliżyły gimnazjalistom relacje z okupowanej stolicy i działań do wolności. Bohaterowie tamtych wydarzeń, dokumenty, broń i pamiątki po ludziach niewiele starszych od dzisiejszych gimnazjalistów. Czytaj dalej

 848 total views,  1 views today