previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Marzec 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

Monthly Archives: Marzec 2014

Dnia 26 marca br. pięciu uczniów Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie uczestniczyło z dużym powodzeniem w etapie wojewódzkim Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów gimnazjum zorganizowanego przez Opolskie Kuratorium Oświaty. Do rywalizacji przystąpiło 55 gimnazjalistów z województwa opolskiego.

Czytaj dalej

 838 total views

W niedzielę 30 marca odbyły się ostatnie z cyklu halowych zawodów rzutowych Okręgu Opolskiego. Z naszej szkoły w tych zawodach wystartowało pięciu zawodników reprezentujących dwa namysłowskie koła PZW – PZW Namysłów Miejskie i PZW NSM.

Czytaj dalej

 825 total views

Nasi znowu górą! Eliminacje szczebla rejonowego padły łupem Gimnazjum Nr 2!

Dnia 28 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski z języka niemieckiego „Młodzież recytuje poezję” – „Jugend traegt Gedichte vor”. Konkurs już po raz dwudziesty organizowany jest przez Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.

Czytaj dalej

 1,004 total views,  1 views today

UWAGA RODZICE!

Dnia 02.04.2014 r. w środę odbędzie się wywiadówka klas I – III.

Prosimy o obowiązkową obecność.

Spotkania z wychowawcami w klasach wg ustalonego harmonogramu.

 1,045 total views,  1 views today

“Bogactwo nie jest warte tyle, co fach w ręku.”

Przysłowie wietnamskie

Gimnazjum przygotowuje młodzież do aktywnego wchodzenia w życie gospodarcze, do świadomego stanowienia o sobie, wytyczania własnej drogi rozwoju poprzez aktywne wzmacnianie swoich mocnych stron, zainteresowań, uzdolnień. Dlatego niezbędne jest wyposażenie uczniów w umiejętność podejmowania odważnych, samodzielnych decyzji, umiejętność uczenia się przez całe życie, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Ponadto absolwent gimnazjum musi znać system kształcenia, oferty szkół ponadgimnazjalnych, świat zawodów, a także strukturę rynku pracy. Czytaj dalej

 831 total views

Dnia 19 marca 2014 roku w Namysłowskiej Sali Sportowej Orzeł odbył się półfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców w kategorii gimnazjum. Otwarcie imprezy uświetnili swoją obecnością Wiceburmistrz Namysłowa pan Andrzej Galla, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Fizycznej pan Sławomir Hinborch oraz Dyrektor Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi pan Artur Matkowski.

Czytaj dalej

 1,037 total views,  1 views today

SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA KOŁA TEATRALNEGO
Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W NAMYSŁOWIE

„Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy – to już jest teatr”.

(Gustaw Holoubek)

W dniu 18 marca 2014 r w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów Szkolnego Koła Teatralnego z młodszymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Namysłowie, którzy w ramach projektu edukacyjnego „Fascynujący Świat Nauki i Techniki” postanowili zobaczyć, jak ich starsi koledzy z gimnazjum rozwijają swoje pasje i zdolności na zajęciach pozalekcyjnych „bawiąc się w teatr”.

Czytaj dalej

 979 total views,  1 views today