20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W związku z przypadającą 25. rocznicą podpisania Konwencji o Prawach Dziecka, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka dzień 20 listopada ustanowił „Dniem Praw Dziecka”.

Chcąc włączyć się w obchody uroczystości, która ma zwracać uwagę i przypominać, że to nasz kraj, Polska była inicjatorem uchwalenia Konwencji, Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował akcję na najciekawszy plakat dotyczący „PRAW DZIECKA”. Młodzież przygotowała również prezentacje multimedialne przedstawiające prawa dziecka w XXI wieku oraz ich łamanie przez ludzi na całym świecie, które można było obejrzeć i wysłuchać podczas tego dnia. Uczniowie w ciekawy i oryginalny sposób poznawali swoje prawa, wykazując się zdolnościami artystycznymi i organizacyjnymi, wszyscy aktywnie włączyli się do pracy. Mamy nadzieję, że ten dzień zapisze się w szkolnym kalendarzu uroczystości.

Opiekunowie SU
Małgorzata Górniak i Sebastian Konieczny