Listopad 2020

Dzisiaj na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi.Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970r. na całym świecie, obecnie w 192 krajach. Najczęściej upamiętniany był on przez uczniów z różnych szkół poprzez sadzenie symbolicznych drzewek lub zbieranie śmieci z zielonych terenów. Obchodzenie tego święta ma na celu dbanie o środowisko, a przez środowisko o nas samych, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą, jednoczą swoje siły i chcą ratować naszą planetę. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić wszystkich nas jak bardzo ważne jest dbanie o naszą planetę, jak również chcą pokazać jak wiele zagrożeń i zanieczyszczeń źle na nią wpływa.
W tym roku takie wydarzenia ze względu na pandemię nie mogą się odbyć, dlatego w większości przeniosły się do Internetu. Paradoksalnie właśnie teraz Ziemia dostaje od nas to co najcenniejsze. To ze względu na koronawirusa ograniczamy naszą działalność i ruchliwość, a to daje Ziemi możliwość zaczerpnięcia zdrowego oddechu.
“Działania na rzecz ochrony klimatu” – to hasło Dnia Ziemi w 2020 roku, a jednocześnie motyw przewodni tego święta. Jego celem jest zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.
Zatem włączmy się wszyscy w te działania i pomóżmy naszej Ziemi.

Kasia Dudziec, psycholog szkolny