Listopad 2019
« Paź

Akcja charytatywna „Zapal światełko nadziei” – wspieramy dostęp do edukacji dzieci z Nigerii

„Błogosławione wieki, które zrozumieją, że wiedza świat ocali gdy wszystkim zaświeci”

Jadwiga Łuszczewska

Klub Ośmiu Młodzieżowy Wolontariat im. Jana Pawła II po raz kolejny przeprowadził akcję charytatywną pod hasłem „Zapal światełko nadziei” – wspieramy dostęp do edukacji. Od kilku lat wspieramy dzieło misyjne Kościoła organizując akcje i zbiórki na rzecz dzieci z Nigerii. Pomagaliśmy w budowie studni, szkoły, teraz otoczyliśmy opieką materialną dwoje dzieci ze szkoły „Our Lady Queen of Peace Nursery Primary School” w Uyo w Nigerii. Dzięki naszej pomocy dziewczynka Comfort Linus Saviour i chłopiec Edwin Wisdom Bassey są bardzo szczęśliwi, że mogą kontynuować naukę, a również ogromnie wdzięczna jest s. Elżbieta Blok dyrektorka szkoły oraz ich rodzice. Do akcji z wielkim zapałem włączyła się cała społeczność naszej szkoły. Każda klasa przeprowadziła zbiórkę zniczy we własnym zakresie. Jako szkoła zebraliśmy 253 zniczy i 26 wkładów. W tym roku naszą akcje wsparli również  uczniowie ze szkoły Podstawowej w Kamiennej, którzy zebrali 86 zniczy i 4 wkłady. W sumie pozyskaliśmy 339 zniczy i 31 wkładów.

Dnia 30 października od godz. 9.00 – 16.00 wolontariusze sprzedawali zebrane znicze i zbierali pieniądze do puszek przed cmentarzem przy ul. Jana Pawła II w Namysłowie. Przybywający na groby swoich bliskich chętnie kupowali znicze przy naszym stoisku kierując się chęcią pomocy dzieciom, ale również dlatego, że ich cena była atrakcyjna. Nasze stoisko odwiedzali nauczyciele, rodzicie i dziadkowie naszych uczniów, a także absolwenci naszej szkoły. Pomimo, że dzień był bardzo chłodny ręce wolontariuszy były zziębnięte, to ich serca rozgrzewał zapał i radość z udziału w tak szlachetnym dziele. Po zakończonej sprzedaży wolontariuszki Julia, Hania i Natalia dokonały podliczenia zebranych pieniędzy. Dochód z przeprowadzonej akcji wyniósł 1452, 63zł. Sprzedaliśmy 288 zniczy i 26 wkładów. Malutkie znicze, które zostały zapaliliśmy na bezimiennych grobach dziecięcych. Pozostało jeszcze 29 zniczy to już chyba na następny rok.

W akcję „Zapal światełko nadziei” – wspieramy dostęp do edukacji zaangażowało się 22 wolontariuszy: Zofia Janiak kl.VIIA, Amelia Kowalczyk kl.VIIC, Aleksandra Piowczyk kl.VIIC, Sandra Sucherska kl.VIIB, Iga Nowak kl.VIIB, Oliwia Wartalska kl.VIIA, Karolina Roszak kl.VIIB, Weronika Dymek kl.VIIIA, Paulina Iwanowska kl.VIIIA, Magdalena Urbaniak kl.VIIA, Monika Koszela kl.VIIIA, Jessica Pacholik kl.VIIIA, Iga Laskowska kl.VIIIA, Maja Poremba kl.VIIB, Kamil Doncbach kl.VIIC, Michał Ziętal kl.VIIC, Hanna Pieczykolan kl.VIIC – uczennica z SP4 oraz Julia Ostrowska i Natalia Krysiak, absolwentki naszej szkoły, a obecnie uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Namysłowie.

Wielkie słowa uznania oraz serdecznej wdzięczności za wrażliwe serce składamy  wszystkim, którzy ofiarowali znicze, sprzedawali, kupowali i złożyli ofiarę

28 total views, 1 views today