Pasowanie Pierwszaków

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej to szczególna uroczystość w kalendarzu imprez naszej placówki.
Ten niezwykły dzień odbył się 23 października 2019r., kiedy odświętnie ubrani uczniowie klas pierwszych przybyli do szkoły w towarzystwie swych Rodziców, Dziadków i Rodzeństwa.

Na wstępie Dyrektor Szkoły Pan Artur Matkowski przywitał serdecznie wszystkich przybyłych gości, a w szczególności uczniów klas pierwszych.

Podczas części artystycznej uczniowie z klasy 1A i 1B zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Swój program artystyczny rozpoczęli piosenką pt. „Na dobry początek”.

Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i  śpiewali piosenki. Wykazali się wiedzą polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą i znajomością ruchu drogowego.  Udowodnili, że są świetnie przygotowani do ślubowania i pasowania, wzorowo zdali swój pierwszy szkolny egzamin udowadniając, że zasłużyli na miano ucznia Szkoły Podstawowej.

Po programie artystycznym nastąpił kulminacyjny moment uroczystości, czyli złożenie przez pierwszoklasistów przysięgi uczniowskiej. Pierwszaki przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz  swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu pierwszaki dostąpiły zaszczytu uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem i magicznymi słowami wypowiedzianymi przez Pana Dyrektora – „Pasuję Cię na ucznia”. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz granatowe birety, następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystość ta została przygotowana we współpracy wychowawców klas pierwszych tj. Michaliny Kochan – Tomaszewskiej i Anny Piasty.