Sprzątanie świata

W piątek 20 września 2019r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”.

Sprzątali las za elektrownią oraz teren szkoły i obiektu sportowego – sali Orła.
Po akcji odbyło się spotkanie z leśnikiem podczas którego uczniowie zapoznali się ze niepożądanymi skutkami działalności człowieka w lesie, obserwowali przyrodę i poznali ciekawe gatunki roślin. Po pogadance odbyła się integracja klas przy ognisku oraz podczas zabaw i zawodów sportowych. Klasy prezentowały hasła nawołujące do selektywnej zbiórki odpadów.
Uczestnicy zabaw sportowych otrzymali nagrody rzeczowe. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i uświadomiła uczniom, że ludzkość jest uzależniona od przyrody i jej zasobów, każdy jest odpowiedzialny za czystość naszego środowiska.

zaproszenie
LOGO KONKURSU