Jubileuszowa  już X edycja Międzyszkolnego  Konkursu na Doświadczenie Fizyczne !!!

Dnia 31 maja 2019 r. odbyła się w naszej szkole X edycja Międzyszkolnego  Konkursu na Doświadczenie Fizyczne. Zaprosiliśmy do udziału szkoły podstawowe oraz oddziały gimnazjalne  powiatu namysłowskiego. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiły: Szkoła Podstawowa w Kamiennej, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Namysłowie oraz nasza Szkoła Podstawowa Nr 2 w Namysłowie.  W konkursie zmagało się kilkunastu  uczniów klas III gimnazjum i klas VIII  . Uczniowie przygotowali doświadczenia z różnych dziedzin fizyki. Przedstawili ciekawe eksperymenty , inne niż w latach ubiegłych, solidnie się do nich przygotowując. Z zaciekawieniem obserwowali swoich konkurentów. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli fizyki : Ewa Frysztak , Joanna Barszcz i Arkadiusz Pastucha  wyłoniła zwycięzców :

I miejsce – Krystian Zawierta  kl. III d SP2 w Namysłowie    „Prąd w elektrolitach”

II miejsceGracjan Walkowicz  kl. III d SP2 w Namysłowie   „Powietrzna armata ”

III miejsceuczennice z SP 1  w Namysłowie „Gęstość cieczy”

Wyróżnienia otrzymali :

Natalia Bieniawska  kl. VIII  SP2 w Namysłowie    „Model rakiety”

oraz  uczennica kl. VIII z SP Kamienna   „Magiczny elektromagnes”

Dyrektor szkoły Artur Matkowski złożył gratulacje zwycięzcom i wręczył nagrody m. in. książki popularno-naukowe, głośniki bezprzewodowe, powerbanki , słuchawki, lupy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominek w postaci długopisu.

Konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze . Uczestnicy konkursu otrzymali również słodką przekąskę – batonik i  lody oraz wodę mineralną.  Fundusze niezbędne do organizacji konkursu pozyskaliśmy od Rady Rodziców, której serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesów!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!