Wrzesień 2020

„Teatr to magiczne miejsce nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Siedząc w wygodnych fotelach, wsłuchujemy się w słowa dochodzące ze sceny, podziwiamy harmonię świateł, scenografię, wyśmienitą grę aktorów. Po zakończeniu spektaklu jeszcze przez długi czas zostajemy pod wrażeniem tego, co usłyszeliśmy i widzieliśmy. Magia ta trwa przez dwa i pół tysiące lat – od narodzin teatru greckiego i ciągle chcemy w niej uczestniczyć bądź ją tworzyć”. Teatr jest formą wypowiedzi, która wyzwala w człowieku to, co najlepsze, a młodzi ludzie potrafią wspaniale odnajdywać się na trudnej scenie teatralnej i przedstawiać niezwykłe historie; pokazywać, uczyć, płakać…

Dnia 21 marca 2014 roku w ramach obchodzonych w starożytnej Grecji świąt ku czci boga Dionizosa, kiedy to Wielkie Dionizje związane były z narodzinami teatru, uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego – „Teatr Zmyślonego Aktora” z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie, już po raz drugi wzięli udział w XI Przeglądzie Twórczości Teatralnej pod hasłem „Dionizjada”. Impreza odbyła się w Ośrodku Kultury w Byczynie i miała na celu konfrontację dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych, popularyzację zespołowych form teatralnych i ich walorów artystycznych, a także wymianę doświadczeń w zakresie pracy z młodzieżowymi zespołami artystycznymi.

Młodzi aktorzy: Julia Kosikowska, Anna Boch, Katarzyna Bajgier, Karolina Wierzchołowska, Paulina Bobrowska, Natalia Jagiełła, Kamil Walczak, Kacper Gońda, Dawid Dziuba, Jacek Furmański, Paweł Gazdecki, Maciej Gąszczak, Kamil Matłosz, zdobyli I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, wystawiając sztukę, będącą adaptacją fragmentów jednoaktówki z 1908 roku, rosyjskiego dramaturga Leonida Andriejewa pt: „Miłość bliźniego”. Jest to dla nas duży sukces, który dał nam jeszcze więcej motywacji do działania, wiary w to, że warto „bawić się w Teatr”, rozwijając swoje zdolności i fascynacje.

Opiekun Szkolnego Kola Teatralnego

Małgorzata Górniak oraz Sebastian Konieczny